Moguć grabež

Pčelarski razgovori
Odgovorite
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Moguć grabež

Post Postao/la cerex »

Danas sam u garaži pregledavajući okvire koje bih mogao iskoristiti za medište slučajno ostavio napolju okvire sa medom ne dugo zatim na tim okvirima bio je čitav roj pčela koje su to za nekih 2 sata počistile u tom je srećom noć pala i pčele su se smirile.Da li se sutra može očekivati grabež i šta bi trebalo preduzeti.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Moguć grabež

Post Postao/la senad »

Sigurno će doć na to mjestop gdje je bio tajokvir , samo nemoj ostaljat okvire sa medom vani i da nemaju pristup u garažu gdje su ti medni okviri.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: Moguć grabež

Post Postao/la cerex »

Hvala na brzom odgovoru. Znaci li to da nema potrebe da suzim leto?Pčele su i dalje jako agresivne, danas sam pokusao da plijevim korov iz mente ali zbog čestog napada pčela odustao sam.Da li zbog hladnih noci voće medi slabo pa su i pčele agresivne ili ....
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Moguć grabež

Post Postao/la senad »

Taj okvir kojeg su pčele našle ispred garaže ne znači da je grabež na košnicama ,

Ta ljutina pčela ove godine je izraženija . Uglavnom svi govore da su im pčele ljuće nego inače što bi moglo ukazivati na neku anomaliju. Znam da su 2010 bile jako agresivne a tada nije medio bagrem bar u našem kraju.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Moguć grabež

Post Postao/la Stipo »

Kod mene trešnja u punom cvatu. Slabo medi ne vidim da na šljive ide pčela. Pčele agresivne i već mi je grabež napala dva društva.
Nadam se da livada neće podbaciti kao voće. Pčele dobro idu na maslačak i divlju koprvu.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Odgovorite