Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Odgovorite
lukaletunic
Čita i piše, dobar
Postovi: 117
Pridružen/a: 26 vel 2012, 23:22
Lokacija: Konavle,Dubrovnik,Hrvatska

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la lukaletunic »

Odlično Medonoša,mogu samo zamislit kako je promatrati pčele kako unose nektar sa ovog žutog mora, neka ti Bog da lijepo vrijeme da pčele što bolje iskoriste repicu.
Pozdrav!
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

lukaletunic je napisao/la:Odlično Medonoša,mogu samo zamislit kako je promatrati pčele kako unose nektar sa ovog žutog mora, neka ti Bog da lijepo vrijeme da pčele što bolje iskoriste repicu.
Pozdrav!
Hvala Luka ,danas je pravo lijep dan bio,vjerujem da ce se ovakvo vrijeme i zadrzati,a ja sam skoro cijeli dan bio kod pcela,uzivao,malo obilazio okolinu,neke pcelare jos posjetio,svagdje ista slika!
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la sahista »

medonosa je napisao/la:
senad je napisao/la:Koliko se kreće cijena tog meda od uljene repice?
4,5 eur 500gr,negdje i cijena spadne na 4 eur za galon od 500gr,puno pcelara ne seli,zbog bolesti(svoje i americke gnjiloce-karantena)bilo je i gubitaka ove zime,nece se trziste zasititi,ma neka njega makar ga dao pcelama nazad u pogaci :D :D
Hm,ako sta budem izvrcao,isplati se donijeti med kod tebe,ako ima kupaca.
Kod mene,med u kantama maksimalno 4,4-5 eura po kili.Vecina nudi 3,5 eura po kili.
Ako je u teglicama...tri eura(500gr).
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

sahista je napisao/la:
medonosa je napisao/la:
senad je napisao/la:Koliko se kreće cijena tog meda od uljene repice?
4,5 eur 500gr,negdje i cijena spadne na 4 eur za galon od 500gr,puno pcelara ne seli,zbog bolesti(svoje i americke gnjiloce-karantena)bilo je i gubitaka ove zime,nece se trziste zasititi,ma neka njega makar ga dao pcelama nazad u pogaci :D :D
Hm,ako sta budem izvrcao,isplati se donijeti med kod tebe,ako ima kupaca.
Kod mene,med u kantama maksimalno 4,4-5 eura po kili.Vecina nudi 3,5 eura po kili.
Ako je u teglicama...tri eura(500gr).
Pozdrav.
Samo da vrijeme posluzi,duga je godina moze se med prodati,ako ga pcelari ne vole i ne drze na cijeni nece ni kupci!Koliko posla ima oko pcela i meda,cini mi se da neznamo da cijenimo svoj rad!Sahista nebrini se da je meda izvrcati,proda se on nebrini!pozz medonosa
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Svoje clanstvo u udruzenju sam otkazao,pismeno,sve obraslozio,i otkaz poslao na vise adresa ne samo u Udruzenje!Prve reakcije su vec primjetne,(ne da se pravim vazan)
Magazinikmker.de predsjednik me je jutros zvao,i zamoli da on nazove predsjednika udruzenja da od njegove strane cuje i drugu istinu na sto sam pristao!Poslije tog razgovora me je nazvao ponovo i rekao ovi tvoji zele skandal i imat cega,vrijeme nacista je proslo!U sljedecem listu koji izlazi bice objavljeno moje pismo otkaza,i razgovora dva predsjednika,a list izlazi u D,A,CH!Predsjednik Langgstrot info.de za Njemacku-Josef Meinhard javio se isto i rekao,da ce i on osobno kontaktirati predsjednika mog udruzenja,i da ce cijelu istinu prenjeti u Njemacki pcelarski savez!Meni su preporucili i uputili me da se uclanim u Savez profesinalnih pcelara njemacke,jest da je clanarina veca ali imas bolje osiguranje,i jos vise zastite i za pcele,sebe,a moze i obiteljsko clanstvo!
http://www.berufsimker.de/
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Evo malo slika od danas
slika Maja,Leonora,i ja!
slikaUljana Repica
slikaMAJA Pcelarka
slikaKo kaze da Carnica nije mirna,moja Maja bez sesira pregleda drustva :D
slika
slikaMoja malenkost
slika
slika
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la senad »

:P :)
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Medi dobro uljana repica za sada
slika
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Sahista,znas li koja je sorta uljane repice gdje si doselio pcele,jeli medonosna,jeste li se raspitali?Ja sam do sada svakome drustvu dodao po 12 SO,koje su vecinom izgradjene,ako malo kasnis onda grade zaperke gdje stignu:
slika
Zadnjih 5-6 dana medi izuzetno dobro uljana repica a polena ima u izobilju:
slika
slikaVaga u Aprilu(28.04.2012 unos cca 4,5kg)
slikaUnos danas do 12 sati
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la sahista »

Repica je u redu.I meni su drustva izgradili do 8 satnih osnova,ali u plodistima.Kakvo je vrijeme bilo,ja sam zadovoljan.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la zvones »

medonosa je napisao/la:Evo malo slika od danas
slika Maja,Leonora,i ja!
slikaUljana Repica
slikaMAJA Pcelarka
slikaKo kaze da Carnica nije mirna,moja Maja bez sesira pregleda drustva :D
slika
slikaMoja malenkost
slika
slika
Lijepo je vidjeti djecu na pčelinjaku, čestitam ! Nadam se da ću ja ovako voditi svoju unuku ( ako Bog da , bit će ih još ) ali ovdje je teško naći opremu za djecu .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

zvones je napisao/la:
medonosa je napisao/la:Evo malo slika od danas
slika Maja,Leonora,i ja!
slikaUljana Repica
slikaMAJA Pcelarka
slikaKo kaze da Carnica nije mirna,moja Maja bez sesira pregleda drustva :D
slika
slikaMoja malenkost
slika
slika
Lijepo je vidjeti djecu na pčelinjaku, čestitam ! Nadam se da ću ja ovako voditi svoju unuku ( ako Bog da , bit će ih još ) ali ovdje je teško naći opremu za djecu .
Hvala Zvones,neka je unuka ziva i zdrava i da ih bude jos vise,trudim se da u djeci podstaknem zanimanje za pcelarstvo,mozda se rodi i ljubav prema pcelama,za sada najvise vole"lakirati matice"kada nema matica ima trutova :D posto su pcele stvarno mirne sve vise i vise se upustaju u tajne kosnice,i ja kada dobijem koji ubod nehotice kada pritisnem pcelu,ne reagiram naglo da nebih djecu uplasio!A opremu za djecu nije problem javi sta ti treba,ja inace njih nagovaram da rade bez opreme,ko se odvazi i pregleda kosnicu samnom bez opreme,dobiva sladoleda po zelji,uvjek upali :D
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la zvones »

medonosa je napisao/la:
zvones je napisao/la:
Lijepo je vidjeti djecu na pčelinjaku, čestitam ! Nadam se da ću ja ovako voditi svoju unuku ( ako Bog da , bit će ih još ) ali ovdje je teško naći opremu za djecu .
Hvala Zvones,neka je unuka ziva i zdrava i da ih bude jos vise,trudim se da u djeci podstaknem zanimanje za pcelarstvo,mozda se rodi i ljubav prema pcelama,za sada najvise vole"lakirati matice"kada nema matica ima trutova :D posto su pcele stvarno mirne sve vise i vise se upustaju u tajne kosnice,i ja kada dobijem koji ubod nehotice kada pritisnem pcelu,ne reagiram naglo da nebih djecu uplasio!A opremu za djecu nije problem javi sta ti treba,ja inace njih nagovaram da rade bez opreme,ko se odvazi i pregleda kosnicu samnom bez opreme,dobiva sladoleda po zelji,uvjek upali :D
Sin mi je jednom dobio ubode u lice i vrat . Ja nisam znao za to , pa je uveče otišao na spavanje . Naravno , kad se probudio ličio je na karikaturu . Strah i kod njega
i kod nevjeste i završi na hitnoj . E sad, njihovu kčerkicu ne bih smio voditi bez opreme i zbog njih . Unuci je 3 god. i 8 mj. i trebala bi jakna sa šeširom, vjerovatno
za cca 5 god. Najdraži bi mi bio šešir sa pleksiglasom ili što već ide .Evo ja pišem svoje želje , a neznam kako to udeverati .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

zvones je napisao/la:
medonosa je napisao/la:
zvones je napisao/la:
Lijepo je vidjeti djecu na pčelinjaku, čestitam ! Nadam se da ću ja ovako voditi svoju unuku ( ako Bog da , bit će ih još ) ali ovdje je teško naći opremu za djecu .
Hvala Zvones,neka je unuka ziva i zdrava i da ih bude jos vise,trudim se da u djeci podstaknem zanimanje za pcelarstvo,mozda se rodi i ljubav prema pcelama,za sada najvise vole"lakirati matice"kada nema matica ima trutova :D posto su pcele stvarno mirne sve vise i vise se upustaju u tajne kosnice,i ja kada dobijem koji ubod nehotice kada pritisnem pcelu,ne reagiram naglo da nebih djecu uplasio!A opremu za djecu nije problem javi sta ti treba,ja inace njih nagovaram da rade bez opreme,ko se odvazi i pregleda kosnicu samnom bez opreme,dobiva sladoleda po zelji,uvjek upali :D
Sin mi je jednom dobio ubode u lice i vrat . Ja nisam znao za to , pa je uveče otišao na spavanje . Naravno , kad se probudio ličio je na karikaturu . Strah i kod njega
i kod nevjeste i završi na hitnoj . E sad, njihovu kčerkicu ne bih smio voditi bez opreme i zbog njih . Unuci je 3 god. i 8 mj. i trebala bi jakna sa šeširom, vjerovatno
za cca 5 god. Najdraži bi mi bio šešir sa pleksiglasom ili što već ide .Evo ja pišem svoje želje , a neznam kako to udeverati .
Ovako nesto Zvones:
slika
Ja bih preporucio samo djeciji pcelarski sesir sa tilom i prstenovima za odstojanje od lica,jakna kao jakna moze se svaka upotrijebiti bolja je svaka(npr trenirka) od ovog gumenog materijala,jer se pod njim i djeca brzo znoje,sto nije pozeljno!
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la zvones »

medonosa je napisao/la: Ovako nesto Zvones:
slika
Ja bih preporucio samo djeciji pcelarski sesir sa tilom i prstenovima za odstojanje od lica,jakna kao jakna moze se svaka upotrijebiti bolja je svaka(npr trenirka) od ovog gumenog materijala,jer se pod njim i djeca brzo znoje,sto nije pozeljno!
Vjerovatno si u pravu, znači šešir . Probat ću nešto naći .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

U mome bivsem udruzenju http://www.bienenzuchtverein-haan.de je otkazan uzgoj matica,za ovu godinu, navodno zbog americke gnjiloce legla!Ako se malo bolje poznajemo sa pcelinjim bolestima ova bolest se ne siri u vrijeme pasnih perioda iz prostog razloga sto je pceli interesantnije npr polje uljane repice nego kradja meda iz konica(grabez)AGL se prenosi uglavnom u bezpasnom periodu grabezu slabih drustava koja su oboljela a zrtve su uglavnom jaka pcelinja drustva koja imaju instinkt sakupljanja nektara-meda!Ova bolest se nemoze bioloski prenjeti sa maticom i par pcela u kavezu!Isto tako neslaganja oko rasa pcela nisam im mogao utufiti u glavi ili natjerati da ponove istinu koju oni dugo znaju!Buckfast rasa je mjesana rasa i prilikom parenja buckfast matica je pozeljno da ima i Carnica trutova,sa time ova rasa ostaje ono sto jest jedna mjesana rasa,zadrzava svoje gene i karakteristike,ako kojim slucajem jedna generacija buckfasta se pari kontrolirano samo sa buckfast trutovima(ostrvo) u sljedecoj generaciji F1 je obavezno mjesano parenje u suprotnome buckfast rasa kao prvo dozivljava geneticku gresku, postaje izrazito agresivna,roji se,ili ne sakuplja med!Na ovome dnevniku sam stavio na pocetku slike drustva Buckfasta u zimskom klubetu,komentar je bio da su jaka drustva sto je i istina,buckfast rasa zimuje u vecim zajednicama nego carnica i ima zimsku potrosnju hrane oko 5kg vise nego carnica!Inace mjesanje buckfast i carnice u slucaju uzgajanja carnice je isto ok,matice su isto tako dobre ali samo jednu generaciju,u drugoj dolazi do nezeljenih pojava genetickih gresaka!Danas sam dao i zahtjev za ukljucenje u udruzenje pcelara grada Hildena(100%carnica udruzenje)
slika
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la sahista »

Zasto forsirate rad na pcelinjaku bez zastitne opreme.
Ja razumijem da iskusni pcelar ima pravo da izabere opciju da radi bez zastite,ali zasto forsirati druge osobe,pogotovo djecu.
Nema logike.Prvo zastita pa sve ostalo.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Nakon vise od 3 mjeseca pregovora,danas sam napokon dobio ugovor od mjesta za pcelinjak od grada Hana,koje je udaljeno od mog stana 1300m!Zemljiste je velicine 1300m2,godisnja naknada za zemljiste je 60 eur!Ima dosta medonosnog drveca,(aleje lipe,kestena,evodije)bagrema koji kasni ovdje,i raznolikih stabljika,zbunova,trava,cvijeca,vocaka koje svako sadi u svome vrtu!Po ugovoru ,na ovo mjesto smijem staviti 20 kosnica!
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la mirsad »

POZ
Kolega neka bude sa srecom.Mijesto za stacionarni .OK
MEDNO
MEDNO
MEDNO
MK
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la Marin »

godisnja naknada za zemljiste je 60 eur!Ima dosta
Razumjem da grad naplaćuje rentu za korištenje zemljišta za rekreaciju , bašču,-vrt, odmor -vikendicu, parking prostor zar baš mora i za za smještaj pčela košnica koje će se tu locirati u stacionaru?
Pčele su tu da održe prorodnu ravnotežu i hortikulturu. Opća korist je za sve , ne samo naknada-taksa pčelaru, pa i minimalna . (nije bitna visina rente , već da li treba uopće ?)Neka bude ugovor, neka bude regulativa nek se definiraju odnosi u pravu korištenja , mislim da ne bi trebala renta-naknada po tom osnovu. Pozz..
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

mirsad je napisao/la:POZ
Kolega neka bude sa srecom.Mijesto za stacionarni .OK
MEDNO
MEDNO
MEDNO
MK
Hvala Kolega,Medno!
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Marin je napisao/la:godisnja naknada za zemljiste je 60 eur!Ima dosta
Razumjem da grad naplaćuje rentu za korištenje zemljišta za rekreaciju , bašču,-vrt, odmor -vikendicu, parking prostor zar baš mora i za za smještaj pčela košnica koje će se tu locirati u stacionaru?
Pčele su tu da održe prorodnu ravnotežu i hortikulturu. Opća korist je za sve , ne samo naknada-taksa pčelaru, pa i minimalna . (nije bitna visina rente , već da li treba uopće ?)Neka bude ugovor, neka bude regulativa nek se definiraju odnosi u pravu korištenja , mislim da ne bi trebala renta-naknada po tom osnovu. Pozz..
Marine pozdrav,u pravu si,trebalo bi biti bezplatno,iako ovo je minimalna naknada,ako se uzme u obzir da je grad se obavezao npr.kositi travu(ko ce svaki mjesec kositi 1300m2 :D )kada to sve sracunam,ja bi potrosio toliko benzina za kosilicu,da ovo mjesto sam odrzavam!Meni je kod ovog mjesta najvaznije,npr.ko god se u gradu bude raspitivao za pcele,med,itd.pretpostavljam da cu biti skoro uvjek spomenut,drugo:posto je mjesto u gradu,vec razmisljam kako da obavijestim sve vrtice i skole,koji ima u blizini(grad broji 19000stanovnika)da su moguce posjete skolski razreda i gupa djece iz vrtica(i onih vrtica gdje idu moja djeca)prezentiranje i razvoj pcelarstva,a ujedno i buduci kupci meda,uz to opisano pcelarsko kumstvo(opisao sam u pcelartsvo u njemackoj)sve su to prednosti ovog stacionara i mogucnost zarade!Ovo mjesto gdje uljana repica isto ce ostati aktuelno,cijelu godinu povezano sa uzgojm matica,a imam u planu i u ocima jedno mjesto jos,(blizu od ovog stacionara 1900m jedan biotop,nedirnuta priroda)vidjecemo sta ce od toga biti,to su zelje!pozz medonosa
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la Kreso »

Principijelno, reko bi covijek, nije u redu.Nekad su pcelari bili oslobodjeni poreza, te nisu morali ici u rat.
Medjutim ovo mjesto je ko iz price, te je suma smijesna.I jos ti sve opcina odrzava.
Moze se tu posaditi i koja vockica ili nesto interesantno pcelama.
Vrlo lijepo i sretno.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Kreso je napisao/la:Principijelno, reko bi covijek, nije u redu.Nekad su pcelari bili oslobodjeni poreza, te nisu morali ici u rat.
Medjutim ovo mjesto je ko iz price, te je suma smijesna.I jos ti sve opcina odrzava.
Moze se tu posaditi i koja vockica ili nesto interesantno pcelama.
Vrlo lijepo i sretno.
Hvala Kolega,od sadnje vocki nevjerujem da ce sta biti jer se protivi stavkama ugovora,(ovo je luda birokracija)zemljiste je dato na koristenje za pcelarstvo ne za vocarstvo,ratarstvo itd i tako se mora zadrzati!Naravno da cu ja ovdje zasijati nesto za pcele,nemogu se ja od prirodnih pojava i biologije boriti,ptice ili vjetar donjeo sjeme koje se rasirilo,a u dolini je mali potok,rijecica,trebam isprobati moze li da nosi sjeme bagrema :D :D
mirsad
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 381
Pridružen/a: 29 sij 2011, 12:57
Lokacija: Anderstorp-Svedska-Skandinavija

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la mirsad »

POZ
Kolega kod mene je potok donio zile od bagrema [ja posadio pa da vidimo]
Zile stigle iz BIH lakse se omlade nego sijeme.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
MK
Odgovorite