Opstanak-preživljavanje

Odgovorite
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Evo kako to izgleda u pčelinjem svijetu,,

Dvije matice su bile starije mjesec dana( box 1i2) od sestre koja je tek počela da leže jaja (box br.6),,

Evo šta se dešava kada se pregrade progrizu,,,obje starije matice su nađene u box-u 6 od mlađe i to mrtve,,,,, a mlada matica je nađena u box-u broj 1,,,,,

Pčele su to mirno posmatrale ,,,,, Ono što je meni interesantno da pčele iz susjedni box-ova ne reaguju na maticu koja se provuče kroz progriženi dio,,,

Matica iz box-a 2 prešla u box 6,,,,
MAtica iz box-a 1 došla u box 6,,,,
MAtica iz box-a 6 nađena u box-u 1

Imam sumnju i na to da su starije matice susrele u box-u 6 ida su se međusobno ubile jer su nađene obje na podu u box-u 6,,, a postoji mogućnost da ih je mlađa obje usmrtila na vlastitoj teritoriji

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Ibrahim Malicbegovic
Čita i piše, dobar
Postovi: 172
Pridružen/a: 14 tra 2010, 00:01
Lokacija: Žepče BiH
Kontakt:

Post Postao/la Ibrahim Malicbegovic »

Senade meni odkada se to pošlo dešavati da pčele prave rupe po lesonitu,ja sada ubacujem plastiku i prezadovoljan sam
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Ibrahim Malicbegovic je napisao/la:Senade meni odkada se to pošlo dešavati da pčele prave rupe po lesonitu,ja sada ubacujem plastiku i prezadovoljan sam
Ibrahime nemoj mi biti ne dorečen,,daj da vidim tu plastiku ;) ))) pretpostavljam šta bi moglobiti jer samvido kod Šemse Hodžića iz Teslića ,,,,
Raniji godina uzimao sam nekakav lesonit kojeg pčele ne grizu ali toga više nema

Kakoizlgedaju te plastike , gdje se može nabaviti ,,,,

Ja od ove godine kupio sam oplemenjeni lesonit i sa druge strane postavio štamparski lim,, znam da nije možda dobro isključino štoće se možda između lima i lesonita skrivati razni kukci, aliza sada nevidim riješenje,,,

MOram vidjeti tu plastiku jer planiram da povećam broj pološki na bar 20 komada odakle bi mogao da u proljeće formiramnova društva za tržište....
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Odgovorite