Jenter i ja se ne slazemo najbolje...:D

Odgovorite
HARUN_YAHYA
Registrovan
Postovi: 3
Pridružen/a: 09 lip 2013, 10:19

Jenter i ja se ne slazemo najbolje...:D

Post Postao/la HARUN_YAHYA »

pozdrav svim kolegama i potencijalnim prijateljima

nedavno sam nabavio jenterov aparat za uzgoj matica pa ga pokusavam upotrijebiti :roll: uhvatim maticu, zatvorim u jenter i čekam da ga zaleze. u jutro dođem provjerim, imam šta i vidjeti-matica zalegla po 3-4 jaja u svaku od nepokretnih celija jenter aparata a jedva da ima ukupno 5 jaja u ćelijama sa pokretnim dnom, kao da zna koje su celije pokretne a koje ne pa u inat nece :D

ukratko, to bi bio moj problem, pa ako neko od iskusnijih kolega zna u cemu grijesim, bio bih zahvalan da mi ukaze na greske :roll:
Interesna protekcija je strašna infekcija
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Jenter i ja se ne slazemo najbolje...:D

Post Postao/la Stipo »

HARUN_YAHYA je napisao/la:pozdrav svim kolegama i potencijalnim prijateljima

nedavno sam nabavio jenterov aparat za uzgoj matica pa ga pokusavam upotrijebiti :roll: uhvatim maticu, zatvorim u jenter i čekam da ga zaleze. u jutro dođem provjerim, imam šta i vidjeti-matica zalegla po 3-4 jaja u svaku od nepokretnih celija jenter aparata a jedva da ima ukupno 5 jaja u ćelijama sa pokretnim dnom, kao da zna koje su celije pokretne a koje ne pa u inat nece :D

ukratko, to bi bio moj problem, pa ako neko od iskusnijih kolega zna u cemu grijesim, bio bih zahvalan da mi ukaze na greske :roll:
Pošto ti nitko nije odgovorio evo ja ću nešto reći.
Petnaestak dana prije treba maticu prebaciti u nukleus da se navikne na skučen prostor.
5 do 6 dana prije zatvaranja matice u Jenter aparat aparat treba staviti u košnicu na poliranje.
Poslje toga maticu zatvoriti u aparat i matica će ga bez suzdržavanja zaleći.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Ermin.ef.
Čita i piše, dobar
Postovi: 182
Pridružen/a: 13 svi 2012, 16:20
Lokacija: Kakanj

Re: Jenter i ja se ne slazemo najbolje...:D

Post Postao/la Ermin.ef. »

Tu najvjerovatnije nisu dobro ociscene te celije ja sam nalio meda u jenter prije upotrebe ocistile su ga pravo a kad nisu htjele da nadograde onu bijelu plastiku nju sam na kratko umocio u rastopljen vosak i otresao pa se opet desilo da nisu htjele odmah da nadograde pa sam ubacio maticu tako u njeg i do ujutro su i izgradile celije i jaja bila polozena.
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: Jenter i ja se ne slazemo najbolje...:D

Post Postao/la simke »

Najbolje ti je da prodaš jenter i kupiš kalup za izlijevanje matičnjaka, i sam sebi prebaciš larvu u celiju koju hoćeš i koliko hoćeš.... :D
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
ELMIR
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 sij 2010, 10:26

Re: Jenter i ja se ne slazemo najbolje...:D

Post Postao/la ELMIR »

Pozz zanima me jel ovaj aparat za proizvodnju matica dobar kupio bi ga sebi pa da vidim vasa iskustva?
Odgovorite