Katastrofa izazvana kišama

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Odgovorite
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Post Postao/la Stipo »

http://img535.imageshack.us/img535/4223/dsc00690gh.jpg

http://img697.imageshack.us/img697/7213/dsc00691lj.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/3031/dsc00688t.jpg
Ovo sam pronašao pregledajući forum pčelinjak.com
Strašno, malo nepažnje i sve propade.
Citiram Branislava.
Danas ovako izgleda pcelinjak koji je brojao preko sto kosnica.Bujica je sve odnela i ostavila jedva trideset kosnica i rojeve pcela na obliznjim stablima.
Fotografije su uslikane mob.telefonom i nisu nekog kvalitete ali se nadam da oslikavaju razmere nesrece koju je doziveo moj prijatelj i dobar pcelar.
Autor: Branislav sa foruma pčelinjak .com
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Post Postao/la keno83 »

nedo Bog, toliki trud ode..
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

ŽAlosno :( (((((
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Ibrahim Malicbegovic
Čita i piše, dobar
Postovi: 172
Pridružen/a: 14 tra 2010, 00:01
Lokacija: Žepče BiH
Kontakt:

Post Postao/la Ibrahim Malicbegovic »

slika

Uploaded with ImageShack.usEvopčela moga kolege.prolazeči pored njegovih pčela vidio sam da voda nadolazi.odlučiosam prespavati u kuči u kojoj kolega spava kad je na pčeljnjaku.Čitavu noč sam dežurao dali če voda više porasti.Na moju sreču sutradan popodne voda se povukla ,štete nije bilo.Sve se ovo dešavalo daleko od njegove kuče.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Kako je krenulo izgleda daćemo morati košnice postaljat na neki materijal koji može da pluta,,,
JA više ne mogu kolima pridoć pčelama u Gaju put je razvlilo ko'da sugranate padale,,
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

senad je napisao/la:Kako je krenulo izgleda daćemo morati košnice postaljat na neki materijal koji može da pluta,,,
JA više ne mogu kolima pridoć pčelama u Gaju put je razvlilo ko'da sugranate padale,,
Ama vjerovali ili ne ja imam osjecaj da za ovako kisno vrijeme kod nas ,,kad kazem kod nas mislim na cijeli Balkan,,su krivi Englezi s njihovim vimblndonom.Prosle god.ni jedan mec nisu odlozili zbog kise zahvaljujuci avijaciji i raketama.Tako da sam prije neki dan ulazeci kod majke u kuhinji zatekao sporet nalozen,lubenica iskrizana na stolu a na tvu tenis.Publika u micama sa sesirima na glavi kuvaju se usred Londona dok mi lozimo sporete i gustiramo bostan.Mozda ja grijesim al prosto sam postao ljubomoran kad ih vidim u maicama....Pozzzz
Odgovorite