pomagala u pcelinjaku

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Odgovorite
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

ovim putem zelim doprinijeti kako ovom forumu tako i svim clanovima u njemu.Prikaz ovih Irhanovih kolica nije tesko napraviti a mnogo su pogodna kako za kosnice tako i za transport medista samo sto pri stavljanju vise medista(nastavaka) jedan na drugi treba koristiti utegu spaner kais.
slika
Pri izradi koristite lakse cijevi te ko nema strmina netreba mu kocnica.Ako nesto zapne pri izradi Irhanovih kolica tu sam.pozzz
Avatar
IZET
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 367
Pridružen/a: 10 sij 2010, 10:56
Lokacija: zivinice

Post Postao/la IZET »

Ja bi imao primjedbi na ova kolica. Prvo sa podizanjem ručki kolica prilikom transporta dolazi do naginjanja kosnice prema naprjed.Drugo, polovina tereta je na tocku a druga polovina na rukama sto nije dobro. Trece, niska su, valja se puno sageti da bi stavio kosnicu na kolica. Nadam se da mi konstruktor nece puno zamjeriti ali ja sam nalazio na internetu puno bolja rjesenja gdje je sav teret na tocku i gdje kosnicu direktno sa postolja preuzmete na kolica.
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

IZET je napisao/la:Ja bi imao primjedbi na ova kolica. Prvo sa podizanjem ručki kolica prilikom transporta dolazi do naginjanja kosnice prema naprjed.Drugo, polovina tereta je na tocku a druga polovina na rukama sto nije dobro. Trece, niska su, valja se puno sageti da bi stavio kosnicu na kolica. Nadam se da mi konstruktor nece puno zamjeriti ali ja sam nalazio na internetu puno bolja rjesenja gdje je sav teret na tocku i gdje kosnicu direktno sa postolja preuzmete na kolica.
Nedo bog da ti zamjerim.Visina je predvidjena za covjeka vis.183cm.tako kad se drze ruke su ispravljene te ta polovina tereta koj pripada covjeku je ravnomjerno rasporedjena kako na ruke,kicmu tako i ost... (nema savijanja ruku u laktovima) Bolje i ovako nego vazda vodit jos po nekog (kog nije strah od pcela sa sobom).Ako dok vozis kosnicu na njima trazis da stoji pravo onda kad je parkiras stoji nagnuto sto znaci da covjek za 1.sahat predje 4km. Tj.cetvrt sahata 1 km.te bolje 1-2min.nagnute dok se voze a kad covjek stane s njima moze pospremit po skafu auta,zapalit cigaru malo predahnut.EEE to je mala mana sto se kosnica nisko spusta i mora se vodit racuna kad se podize da se covjek nedaj boze ne ustakne EEEEE to sam ja i u uputstvo za rukovanje naveo nedo bog mogo bi me neki kupac tuzit u onu inspekciju za zastitu potrosaca. Sale nije na odmet U SVAKOM slucaju nisu teska za napravit a merak mi nek se nadju na ovom forumu POZZZ
irko
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 12 vel 2010, 19:04
Kontakt:

Post Postao/la irko »

IZET je napisao/la:gdje kosnicu direktno sa postolja preuzmete na kolica.
POSALJI TU SLIKU !!
Avatar
keno83
Čita i piše, odličan
Postovi: 675
Pridružen/a: 16 tra 2010, 20:09
Lokacija: capljina

Post Postao/la keno83 »

ma ova lr kosnica Bog joj dao, ledja slomi, kako je teska za nosit, sanjom selenja nema, ali izmislit cemo nesto
Odgovorite