Lazni med iz Kine

Ovdje možete ostaviti poruke vezano za proizvođače pčelarske opreme i ostalo
Odgovorite
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Lazni med iz Kine

Post Postao/la medonosa »

US-Behörden decken riesigen Honigbetrug auf

Die US-Behörden haben einen großangelegten Betrug mit falsch deklariertem Honig aus China aufgedeckt: Zwei Firmen importierten den Honig aus der Volksrepublik, gaben als Herkunftsland aber Indien, Russland oder Thailand an und umgingen damit Einfuhrzölle in Höhe von mehr als 180 Millionen Dollar (134 Mio. Euro), wie die Zollbehörden gestern mitteilten.

Die beiden Firmen wurden zur Zahlung von insgesamt drei Millionen Dollar Strafe verurteilt. Fünf mutmaßlich an dem Betrug Beteiligte wurden festgenommen.

Der Betrug habe ehrliche Importeure und regionale Erzeuger „Jahre an Gewinnen“ gekostet, sagte der Vizedirektor der Zollbehörden, Daniel Ragsdale. Manche hätten sogar aufgeben müssen. Obwohl in einigen Proben Spuren von Antibiotika gefunden wurden, gehe von dem falsch deklarierten Honig aber keine Gesundheitsgefahr aus, betonte er.
PREVOD:
Američke vlasti otkriju veliku prijevaru meda

Američki vlasti su otkrile velikih prijevara s lažnim neprijavljenog meda iz Kine: Dvije tvrtke uvoze med iz Narodne Republike, dao domovinu, ali u Indiji, Rusiji i Tajlandu, a bavila carinu više od 180 milijuna dolara (134 milijuna . eura), kao i carinske vlasti obaviješteni požurio jučer.

Dvije tvrtke naređeno da plati ukupno 3.000.000 kazne. Pet su navodno umiješani u prijevaru su uhićeni.

Prijevara je iskren uvoznici i lokalnih proizvođača godišnja dobit na "koštati, rekao je zamjenik ravnatelja carinske vlasti, Daniel Ragsdale. Neki čak će morati odustati. Iako je u nekim uzorcima pronađeni su tragovi antibiotika, od meda lažno deklarirane pretpostaviti, međutim ne zdravstveni rizik, rekao je on.
pot
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 355
Pridružen/a: 20 tra 2012, 16:47
Lokacija: Konjic, B&H

Re: Lazni med iz Kine

Post Postao/la pot »

To je ono moje uduživanje i certificiranje i stajanje iza onog što nudite ljudima, jedino kvalitet garantuje opstanak ali i ljudski je tako se ponašati, ali bez certifikata vjeruje mi komšiluk i rodbina a ostali ja bih rekao logično da su oprezni i nisu koliko bi trbali....
Odgovorite