Kupujem mlim za šećer

Odgovorite
Zoran Topić
Samo čita
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 ruj 2012, 19:22

Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la Zoran Topić »

Kupo bih polovan mlin za šećer. Molim iskusne pčelare da me malo posavjetuje kakav bi mi mlin bio najbolji i naj jeftiniji.
Ako neko prodaje javiti se na ime ZORAN TOPIĆ Mob.063 352 756. HVALA
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la balasevic »

zorane od kud si ja sam iz kladuse evo u ovoj radnji imas taj mlin evo ti cjenovnik pri dnu imas http://vk-matica.ba/?page_id=11
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
Zoran Topić
Samo čita
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 ruj 2012, 19:22

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la Zoran Topić »

Balašević ,hvala lijepo na dobroj volji . Ja sam iz RAME _PROZOR pa mi je Klduša daleko pa ću pokušati negdje bliže pogledati.lLijep pozdrav.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la zvones »

Zoran Topić je napisao/la:Balašević ,hvala lijepo na dobroj volji . Ja sam iz RAME _PROZOR pa mi je Klduša daleko pa ću pokušati negdje bliže pogledati.lLijep pozdrav.
Lijepo je ovo od Balaševića ali koliko vidim mlin košta 1.900 KM ? Ako je tačno, što je previše, previše je da je i upola cijene . Evo Spomenko nam je ovdje, neznam
radi li mlinove, ali bit će već nekih ponuda .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la balasevic »

zvones je napisao/la:
Zoran Topić je napisao/la:Balašević ,hvala lijepo na dobroj volji . Ja sam iz RAME _PROZOR pa mi je Klduša daleko pa ću pokušati negdje bliže pogledati.lLijep pozdrav.
Lijepo je ovo od Balaševića ali koliko vidim mlin košta 1.900 KM ? Ako je tačno, što je previše, previše je da je i upola cijene ..
zvones ja se nerazumijem u to pa neznam kolika je cjena ja sam samo to nasao pa sam postavio pa nek vidi ako mu odgovara
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la zvones »

balasevic je napisao/la:
zvones je napisao/la:
Zoran Topić je napisao/la:Balašević ,hvala lijepo na dobroj volji . Ja sam iz RAME _PROZOR pa mi je Klduša daleko pa ću pokušati negdje bliže pogledati.lLijep pozdrav.
Lijepo je ovo od Balaševića ali koliko vidim mlin košta 1.900 KM ? Ako je tačno, što je previše, previše je da je i upola cijene ..
zvones ja se nerazumijem u to pa neznam kolika je cjena ja sam samo to nasao pa sam postavio pa nek vidi ako mu odgovara
Nema tebi primjedbe, pa i ja ti se zahvaljujem jer tu za pčelarstvo ima mnogo više stvari nego što se može naći u Sarajevu . Od tebe je ovo bio lijep gest.
Ja sam ipak , komentirao samu cijenu mlina jer je pretjerana. Možda je to mlin koji će za sat izmljeti tonu šečera ali neznam pčelara kojem takav treba.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
Ermin.ef.
Čita i piše, dobar
Postovi: 182
Pridružen/a: 13 svi 2012, 16:20
Lokacija: Kakanj

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la Ermin.ef. »

A zašto u stvari treba taj mlin? jel samljeti šećer prije nego ga se rastopi u sirup? Ja sam za prvu prihranu kupio šeećer u prahu koji takav izađe jako skupo a onda mi je kolega rekao samo saspi šećer u toplu vodu i malo mješaj i sve se rastopi nema potrebe za mljevenjem šećera i poslije sam tako i radio.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la zvones »

Ermin.ef. je napisao/la:A zašto u stvari treba taj mlin? jel samljeti šećer prije nego ga se rastopi u sirup? Ja sam za prvu prihranu kupio šeećer u prahu koji takav izađe jako skupo a onda mi je kolega rekao samo saspi šećer u toplu vodu i malo mješaj i sve se rastopi nema potrebe za mljevenjem šećera i poslije sam tako i radio.
Ermine, neće niko sipati mljeveni šečer u sirup (nisi još dotle došao , pa nije problem pitati ) nego je on neophodan za pravljenje pogača u sopstvenoj režiji.
Takve pogače su najčešće skuplje nego kupovne ali se zna šta je unutra, a o kvalitetu da ne govorimo.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la zvones »

Zorane evo našao sam stranicu gdje je sve do detalja objašnjeno o izradi mlina za mljevenje šečera i mješalice za pogače . Potrebno je da imaš afiniteta za izradu tih stvari
ili da znaš nekoga ko to može. Radi se o autorskoj stranici Ljubiše Grubaća postavljenoj na Web pčelinjaku http://www.pcelinjak.com/content/category/4/205/146/
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la balasevic »

zvones po tvom komentar vidim da si ti mislio da sam se ja naljutio na tvoj komentar a nisam ja sam samo rekao da se nerazumijem u to sto je istina pa nemogu reci jeli skup ili ne a ako mu odgovara ovo ja kada budem slobodan mogu otici pogledati pa javiti kakav je mlin a zvones ako ti treba sta od ovog a da mozes kako za prevoz javi pa cemo nesto iskombinirati da ti to posaljemo
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la zvones »

balasevic je napisao/la:zvones po tvom komentar vidim da si ti mislio da sam se ja naljutio na tvoj komentar a nisam ja sam samo rekao da se nerazumijem u to sto je istina pa nemogu reci jeli skup ili ne a ako mu odgovara ovo ja kada budem slobodan mogu otici pogledati pa javiti kakav je mlin a zvones ako ti treba sta od ovog a da mozes kako za prevoz javi pa cemo nesto iskombinirati da ti to posaljemo
Komentirao sam cijenu koja je pretjerana, a žao bi mi bilo da si pomislio da je primjedba tebi upućena. Hvala na ponudi , kako reče kolega, daleko je to . Inače
prije nekih osam , devet god. bio sam u posjeti Bihaću, Cazinu i V.Kladuši. Spavalo se u Sedri, a obišao se i Ostrožac , sve povodom obilaska telefonskih centrala.
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
balasevic
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 375
Pridružen/a: 05 kol 2012, 16:25
Lokacija: Velika Kladusa Vrnograc

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la balasevic »

ako budes navrcao ponovo javi se pa da se upoznamo mozda do tad i ja oformim svoj skromni pcelinjak pa da mi das par savjeta :)
Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi.
Zoran Topić
Samo čita
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 ruj 2012, 19:22

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la Zoran Topić »

Zvones mnogo vam hvala za pomoć pri nabavljanu mlina za šećer.Gledajućin ovaj post došao sam na ideju da od ovog mlina što ljudi koriste za mljevenje kokuruza za stoku se može napraviti mlin za šećer samo bi trebalo prilagoditi sito.
Nadam se da će se neko na ovom forumu javiti da nas uputi gdje se može nabaviti odgovarajuće sito, ili je možda neko već probao ovo napravit ,jer ja nemislim da sam ja tako pametan da sam se prvi toga sjetio.
Zato molim ostale kolegeako imaju iskustva vezano zaovu temu da pišu na forumu jer uvjek su mi do sada pomagali, nadam se da će i ubuduće.
Zvones oprostite što se nisam odmah javio jer sam bio zauzet,naime danas je kod nas u Prozoru otvoren lokalni sajam pa sam bio angažiran oko uređenja mednog štanda. Lijep pozdrav iz RAME.
Spomenko
Samo čita
Postovi: 8
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 21:14

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la Spomenko »

Možete da napravite sito za šećer tako što se na najsitnije sito za prekrupać dobro umota sa rabic žicom nekoliko slojeva tako da se jedva vidi kroz njega a kad ga stavite u prekrupać ne može se dobro zatvoriti,onda običnom trakom predihtujete poklopac i pališ motor sipaš šećer dole kesa i eto ti.
Kad završiš,sve skineš i imaš ponovo prekrupać.
Zoran Topić
Samo čita
Postovi: 6
Pridružen/a: 13 ruj 2012, 19:22

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la Zoran Topić »

Spomenko, što je RABIC ŽICA.
Hvala.
Spomenko
Samo čita
Postovi: 8
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 21:14

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la Spomenko »

Zoran Topić je napisao/la:Spomenko, što je RABIC ŽICA.
Hvala.
Rabic žica - germanizam-pletivo od žice na metar se prodaje,najćešče pocinkovana,nešto kao žićana podnjaća.Imaš ih sa velićinom oka od 1cm kvadrat ili 5 mm ili 2 mm mnogo se koristi kao zaštita od komaraca(komarnik)
U suštini je potrebno da se na ćvrstu konturu sita u prekrupaću namotaju ili umotaju kao krpa,tako da se jedva vidi kroz sito(koje lići na prsten)
Mora biti metalno jer u protivnom od trenja plastika propadne.Vjerovatno je sad jasnije.
pozzzzzzzzzzzzz
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Kupujem mlim za šećer

Post Postao/la zvones »

Spomenko je napisao/la:
Zoran Topić je napisao/la:Spomenko, što je RABIC ŽICA.
Hvala.
Rabic žica - germanizam-pletivo od žice na metar se prodaje,najćešče pocinkovana,nešto kao žićana podnjaća.Imaš ih sa velićinom oka od 1cm kvadrat ili 5 mm ili 2 mm mnogo se koristi kao zaštita od komaraca(komarnik)
U suštini je potrebno da se na ćvrstu konturu sita u prekrupaću namotaju ili umotaju kao krpa,tako da se jedva vidi kroz sito(koje lići na prsten)
Mora biti metalno jer u protivnom od trenja plastika propadne.Vjerovatno je sad jasnije.
pozzzzzzzzzzzzz
Tako si to lijepo objasnio da je sad i meni potpuno jasno .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Odgovorite