Americka Trulez Legla

Avatar
j.nezic84
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 469
Pridružen/a: 23 lip 2013, 23:05

Re: Americka Trulez Legla

Post Postao/la j.nezic84 »

Znam da netreba udisati,al ja sam se bogme danas dobro naudisao kausticne sode! :( malo glava boli,al valjda cu prezivit?bitno je da je sve dezinfikovano.
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Re: Americka Trulez Legla

Post Postao/la Mustafa »

Jel moguće da u BiH ove bolesti nema pa je ova tema zadnji put spomenuta prije četiri godine.
Ja sam prošle godine imao iskustvo sa američkom na svom pčelinjaku. Sa kim sam god razgovarao od pčelara u bližoj ili daljoj okolini kod sviju sve ok, samo društva slaba i stradaju od varoe i grabeži... :evil:
Jesu li naše pčele u BiH zdrave ili je američka gnjiloća veliki tabu..
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Americka Trulez Legla

Post Postao/la Stipo »

Američka kuga jest opasna bolest ali nije tako raširena kao bolesti izazvane varom.
Sa vremena na vrijeme čuje se za neki slučaj američke kuge ali se to rješava lokalno i koliko mi se čini ne pravi velike štete.
Vjerovatno su pčelari educirani i po tom pitanju. Vatra i plamen izgleda rade dobro.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Re: Americka Trulez Legla

Post Postao/la Mustafa »

Stipo o opasnosti bolesti manje više je poznato sve. Meni su lično neke druge stvari interesantne. Znači nesposobnost onih koji su po zakonu obavezni da se nose sa problemom i sprovedu ono što piše na papiru. I drugo nezainteresovanost pčelara čije su pčele u krugu mog pčelinjaka manje od 500 metara da izvrše analizu svojih društava na am.g. Isti su imali gubitke u toj godini.

Po meni ili am.g. nije opasna i neširi se kako se priča ili će naše pčelarstvo u skoroj budućnosti imati velike probleme sa kojima se neće moći iznjeti.
Pozdrav
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: Americka Trulez Legla

Post Postao/la cerex »

Kolega Mustafa da li ti je ovo prvi susret sa ovom bolesti ili si se i ranije susretao?
Mustafa
Čita i piše, dobar
Postovi: 183
Pridružen/a: 14 stu 2010, 19:19
Lokacija: Mostar

Re: Americka Trulez Legla

Post Postao/la Mustafa »

Prvi put. Nadam se i posljednji.
Odgovorite