NOVO BBcod

Odgovorite
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

NOVO BBcod

Post Postao/la senad »

Obzirom da sada imamo neograničen trasfer podataka na forumu učinilomi se praktičnim pa da i probamo sa novim BBcod za you tube. Opcija koja omogućava gledanje video materijala preko foruma.

Ako želite da gledate video sa Youtube na forumu tj da bude vidljiv treba obratiti pažnju na slijedeće; slika

Prvi korak kliknuti na ocpiju youtube ,
drugi korak je da između [youtube][/youtube] ubacimo cod od video klipa sa youtube a to nije cijeli URL već samo što se nalazi od znaka = npr http://www.youtube.com/watch?v= do znaka end & &feature=youtu.be

Znači u ovom slučaju namam treba cod samo što je ofarban u crveno i toje kod od znaka = do znaka & http://www.youtube.com/watch?v=Ozm-cdUEStw&feature=youtu.be

To je ovo ; Ozm-cdUEStw

slika

Zavisno odakle čupate video URL sadrži više nego nam je potrebno tako da možemo dobiti pročišćen link ako uradimo kao na slici; stim što opet copy samo cod od znaka = do kraja i paste .
slika

Možemo sa URL direktno copy potreban cod kao na slici;

slika


Ako ima nejasnoća recite pa da pojasnimo , i ako ima još prijedloga da poboljšamo rad foruma slobodno iznesite Vaše prijedloge.




Evokako to izgleda gledanje videa na forumu

Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Re: NOVO BBcod YouTube

Post Postao/la Samir »

Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la senad »

NOVI BB cod Baner-L i Baner -LD


Baner-L - tekst se kreće s desna na lijevo

i Baner -LD - teks se kreće lijevo desno

Da isprobamo Baner-L - tekst se kreće s desna na lijevo ovaj baner možemo zaustaviti ako dovedemo kursor na tekst

Uskoro kreće aktivna sezona pčelarstva :P


Da isprobamo Baner-LD - tekst se kreće desna- lijevo

[baner-ld]:D :D :) :) :P :mrgreen: :mrgreen:[/baner-ld]

Uživajte :wink:
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la Stipo »

[baner-ld]Fercera ovo ili ne. Izgleda LD neće[/baner-ld]
Baner L fercera
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
cope
Čita, piše dovoljno
Postovi: 37
Pridružen/a: 25 ruj 2009, 11:24
Lokacija: Ispod Livanjske Kamešnice

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la cope »

poz....
zašto imam problema sa otvaranjem slika,rijetko kada mogu viditi slike

windovs 7
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la senad »

cope je napisao/la:poz....
zašto imam problema sa otvaranjem slika,rijetko kada mogu viditi slike

windovs 7
Jedino da kod Vas neki nedostatak na windovs 7 i browsereru nedostaje neki alat ili Vam pleyer ! Postoji mogućnost da Vam i antivirus provi problem

Kod mene bez problema učitava slike . Koristim MOzilu i CROME.

Da li i ostali učesnici foruma imaju problema sa učitavanjem slika?
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
deso78
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 12
Pridružen/a: 01 tra 2013, 11:45

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la deso78 »

Pozdrav svim forumasima,ja sam pocetnik pa imam problem sa uplodaom slika,mozete li mi kako pomoci da stavim slike.hvala
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la senad »

deso78 je napisao/la:Pozdrav svim forumasima,ja sam pocetnik pa imam problem sa uplodaom slika,mozete li mi kako pomoci da stavim slike.hvala
Idi na www.photobucket.com registruj acount , imaš veoma mnogo mogućnosti , od stavaranja mapa i sortiranja slika po kategorijama i kad uradš upload na taj server onda samo uradiš copy IMG cod i paste u kopmentaru .Slika će biti vidljiva . Znači moraš svaku siku podignuti na server photobucketa i onda copy /paste.

Kada želiš nekusliku da bude vidljiva n aforumu klikni na nju i otvorit će se, Na desnoj strani imaš padaući meni Image Links klikni , i samo otiđi mišom klikni nalink uprodužetku gdje piše IMG code, kada klikneš taj link požuti i piše da je copiran samo otiđi u komentar gdje pišeš i uradi paste -

da bi slika bila vidljiva svaka mora biti strukirana na 640 x 480 inače ako je veća neće biti vidljiva . Probaj ,ako bude poteškoća pokušat ću detaljnije da pojasnim sa slikama .
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la sahista »

Ceha,treba mi tvoja pomoc.
Na koji nacin mogu ubaciti dio teksta u onu kockicu,ne znamn kako se tacno zove,da bi samo na taj dio teksta dao odgovor..
Pozdrav.,
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la senad »

sahista je napisao/la:Ceha,treba mi tvoja pomoc.
Na koji nacin mogu ubaciti dio teksta u onu kockicu,ne znamn kako se tacno zove,da bi samo na taj dio teksta dao odgovor..
Pozdrav.,
Meni iznad ovog okvira za pisanje omogućava da se tekst uredi , istakne, naznači citira, ofarba

Kada čitaš neki kometar u desnom ćošku iznad tog okvira ukojem je komentar imaju opcije;

UREDU-- ova opcija za članove je ograničena na 3 minute i u tom periodu može se uređivat ,nakon isteka više se ne može preurediti tekst

!--> u trokutu koristi se za prijavu komentara u smislu da vas vrijeđa ili nje primjeren itd.

CITIRAJ ----> je opcija ako želiš da se osvrneš na taj komentar klikneš na CITIRAJ i automaski te baca na pisanje kometara, KAda dobiješ citirani tekst unutar gdje piše ovdje je citiran tekst [quote.] ovdje je citirani tekst [/quote.] možeš da izbrišeš dio teksta koji ti ne treba ili da bolduješ dio teksta unutar BB codova pa da ga istakneš. Kada klikneš na CITIRAJ unutar BB coda piše čije citat npr; [quote="sahista".] međutim može se citirati željenitekst na način da se selektuje tekst koji se želi i ubaci između BB codova za citiranje [quote .] ovdje ubaciti tekst [/quote. ] stim da onda neće prikazati čije citat pa se to može ručno uraditi da se doda (= ) sa nickom u " ___"( navodnicima) pa se dobije rezultat kao [quote="sahista".]

Najlaši način je da se odmah kad a čitaš komentar klikneš na CITIRAJ , bacate ouztomaski na pisanje i ako želiš višak teksta izbrisat ili boldovat opcija - B - u meniju ,, ako se želi još komentara citirat a da ti budu unutar tog komentara koje pišeš onda se pusti ispod okvira zapisanje i imaš sava pregled komentara i opet željeni komentar samo klikneš na CITIRAJ i automaski ga baca u tvojokvir za komentar gdje opet može uređivat po želji.

npr.
deso78 je napisao/la:Pozdrav svim forumasima,ja sam pocetnik pa imam problem sa uplodaom slika,mozete li mi kako pomoci da stavim slike.hvala[/quote ]


Ako ne bude jasno uradit ću sa slikama ili video
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la sahista »

senad je napisao/la:
sahista je napisao/la:Ceha,treba mi tvoja pomoc.
Na koji nacin mogu ubaciti dio teksta u onu kockicu,ne znamn kako se tacno zove,da bi samo na taj dio teksta dao odgovor..
Pozdrav.,
Meni iznad ovog okvira za pisanje omogućava da se tekst uredi , istakne, naznači citira, ofarba

Kada čitaš neki kometar u desnom ćošku iznad tog okvira ukojem je komentar imaju opcije;

UREDU-- ova opcija za članove je ograničena na 3 minute i u tom periodu može se uređivat ,nakon isteka više se ne može preurediti tekst

!--> u trokutu koristi se za prijavu komentara u smislu da vas vrijeđa ili nje primjeren itd.

CITIRAJ ----> je opcija ako želiš da se osvrneš na taj komentar klikneš na CITIRAJ i automaski te baca na pisanje kometara, KAda dobiješ citirani tekst unutar gdje piše ovdje je citiran tekst [quote.] ovdje je citirani tekst [/quote.] možeš da izbrišeš dio teksta koji ti ne treba ili da bolduješ dio teksta unutar BB codova pa da ga istakneš. Kada klikneš na CITIRAJ unutar BB coda piše čije citat npr; [quote="sahista".] međutim može se citirati željenitekst na način da se selektuje tekst koji se želi i ubaci između BB codova za citiranje [quote .] ovdje ubaciti tekst [/quote. ] stim da onda neće prikazati čije citat pa se to može ručno uraditi da se doda (= ) sa nickom u " ___"( navodnicima) pa se dobije rezultat kao [quote="sahista".]
Najlaši način je da se odmah kad a čitaš komentar klikneš na CITIRAJ
, bacate ouztomaski na pisanje i ako želiš višak teksta izbrisat ili boldovat opcija - B - u meniju ,, ako se želi još komentara citirat a da ti budu unutar tog komentara koje pišeš onda se pusti ispod okvira zapisanje i imaš sava pregled komentara i opet željeni komentar samo klikneš na CITIRAJ i automaski ga baca u tvojokvir za komentar gdje opet može uređivat po želji.

npr.
deso78 je napisao/la:Pozdrav svim forumasima,ja sam pocetnik pa imam problem sa uplodaom slika,mozete li mi kako pomoci da stavim slike.hvala[/quote ]


Ako ne bude jasno uradit ću sa slikama ili video
[quoteNajlaši način je da se odmah kad a čitaš komentar klikneš na CITIRAJ ]
Ma moze i slikama,mislim da ce svima biti lakse...
Pozdrav...
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Vildanrosic
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 lip 2021, 17:38

Re: NOVO BBcod

Post Postao/la Vildanrosic »

Pozdrav, premazao sam košnicu iznutra lanovim uljem neće li to štetiti pčelama?
Odgovorite