NOVI PARAZIT PČELA- APOCEPHALUS BOREALIS

Odgovorite
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

NOVI PARAZIT PČELA- APOCEPHALUS BOREALIS

Post Postao/la Marin »

Na SPOS-u pogledajte novu opasnost
http://www.spos.info/ :evil:
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: NOVI PARAZIT PČELA- APOCEPHALUS BOREALIS

Post Postao/la Marin »

evo i detaljnija adresa sa foruma i vidi se žanka parazita na pčeli (zadnja slika) :arrow:
http://www.spos.info/novost.php?id=2258
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: NOVI PARAZIT PČELA- APOCEPHALUS BOREALIS

Post Postao/la zvones »

Marin je napisao/la:evo i detaljnija adresa sa foruma i vidi se žanka parazita na pčeli (zadnja slika) :arrow:
http://www.spos.info/novost.php?id=2258
Izgleda vijesti daleko brže napreduju nego parazit . Podsjetit ću da je ovaj parazit tek nedavno uočen na pčeli i koliko sam vidio izvor nformacije je jedan
naučnik . Nije jasno uočeno dali parazitska mušica polaže jaja na živoj ili mrtvoj pčeli , jer postoje samo pretpostavke , pogotovo o tome da zaražene pčele
lete bez jasne orjentacije (nitko te pčele nije hvatao i dokazao da su zaražene ).
Kako se vijest kroz nekoliko dana širila , tako je i dograđivana od osoba (novinara) koje baš ništa neznaju o tome . Tako mi je kčer javila prije par minuta
(da me obraduje , jer su rješeni svi problemi pčelara), da je slušala na radiju , kako je razjašnjeno stradanje pčela širom svjeta , a to je parazitska mušica.
Što bi rekli- AFERIM !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Marko
Čita i piše, dobar
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 tra 2011, 19:11
Lokacija: Županja

Re: NOVI PARAZIT PČELA- APOCEPHALUS BOREALIS

Post Postao/la Marko »

zvones je napisao/la: Nije jasno uočeno dali parazitska mušica polaže jaja na živoj ili mrtvoj pčeli , jer postoje samo pretpostavke , pogotovo o tome da zaražene pčele
lete bez jasne orjentacije (nitko te pčele nije hvatao i dokazao da su zaražene ).
Eh Zvones nemoj ići u dubioze (cijedit komarca) :) , pa "istraživač" fino kaže da zaražene pčele lete bez orijentacije, a nama je logično da mrtva pčela ne leti. Dakle nema potrebe hvatati i dokazivati.
Ps Kad su tvrdili čovjeku da u pustinji nema drveta da se spasi od lava on im reče:" Ma nema ti tu ima nema,moraš se spašavat " :lol:
M.B. Mirza=mir-zakon
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: NOVI PARAZIT PČELA- APOCEPHALUS BOREALIS

Post Postao/la simke »

Moguće da je ovo uzročnik napuštanja pčela iz košnice, čuo sam za dva primjera jedan u Šipovu da je pčelaru otišlo 70 društava iz košnica a med je ostao u košnicama, i bio je još jedan slučaj i Višegradu. Ali ne vjerujem da je parazit brže došao kod nas......
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: NOVI PARAZIT PČELA- APOCEPHALUS BOREALIS

Post Postao/la zvones »

Marko je napisao/la:
zvones je napisao/la: Nije jasno uočeno dali parazitska mušica polaže jaja na živoj ili mrtvoj pčeli , jer postoje samo pretpostavke , pogotovo o tome da zaražene pčele
lete bez jasne orjentacije (nitko te pčele nije hvatao i dokazao da su zaražene ).
Eh Zvones nemoj ići u dubioze (cijedit komarca) :) , pa "istraživač" fino kaže da zaražene pčele lete bez orijentacije, a nama je logično da mrtva pčela ne leti. Dakle nema potrebe hvatati i dokazivati.
Ps Kad su tvrdili čovjeku da u pustinji nema drveta da se spasi od lava on im reče:" Ma nema ti tu ima nema,moraš se spašavat " :lol:
Ma viđao sam ja i ljude kako hodaju bez orijentacije , a i meni se dešavalo kad sam bio mlađi (istina rijetko) ali je po srijedi najčešće bila "brlja" :D :D . Kako god uvijek
nanovo "otkrijemo Ameriku " , samo neznam jeli ovo ponovo epohalno otkriće :wink: .
simke je napisao/la:Moguće da je ovo uzročnik napuštanja pčela iz košnice, čuo sam za dva primjera jedan u Šipovu da je pčelaru otišlo 70 društava iz košnica a med je ostao u košnicama, i bio je još jedan slučaj i Višegradu. Ali ne vjerujem da je parazit brže došao kod nas......
Simke najveći " virus i parazit" pčelama je sam pčelar i što reče jedan kolega njegovo "činjenje ili nečinjenje " . Tako se desilo i kod mene , samo što ja uvijek hoću da
shvatim , pa i da priznam , prvo sebi pa i drugima . Onaj ko ne pokuša razumjeti i shvatiti, vrtit će se u krug kao da ga je uboo neki parazit , recimo cc muha .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Odgovorite