lijekovi protiv nozemoze

SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: lijekovi protiv nozemoze

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Asim je napisao/la:Dragi moji pčelari ja sam prema vama duduk u pčelarstvu ali ću vam prenijeti moje iskustvo od mog djetinjstva kada sam nabavio prvu : Vrškaru : Pletaru ili trnku kako sa kaže u mom kraju od roditelja sam imo prigovor a oa matere da nevoli deverati sa hajvanom koji nemože vezat lancem a rahmetli otac je dodavo da nevoli hajvan koji nemože kocem juriti ali su me upozorili da na kraj ulišta držim mokru slanu krpicu na koju su se pčele rado kupli ja to i sada radi i uvijek je rado i dosta posjećena od pčela pa uzmimo to ovako da im trbaju minerali ko i svakom živom stvoru i ovako im olakšavamo potragu
Sve je uredu,
Ali hajde da se malo našalim, a da se ne naljutiš (i ti nabaci koju na moj račun slobodno). Najbolje je, kad već toliko toga moramo dodati pčelama, da im skupimo i nektar pa da one nikud ne idu, nego samo prerađuju.
Pozdrav!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
SEVDA(H)LIJA
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 318
Pridružen/a: 03 vel 2010, 18:14

Re: lijekovi protiv nozemoze

Post Postao/la SEVDA(H)LIJA »

Stipo je napisao/la:Kreso sviđa mi se tvoj način razmišljanja o pčelarstvu.
Dodajem se na Stipin spisak odobravatelja (pa, komšije smo). Ma, složićemo se mi nekako, samo dok prođu prve varnice.
Pozdrav!
Pred ljubavlju pada novac, ali i pred novcem pada ljubav, samo ne znam šta je češće i ko više kleči.
Odgovorite