EM PROBIOTIK

Odgovorite
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

EM PROBIOTIK

Post Postao/la senad »

Napokon stigao je EM PROBIOTIK za moje pčelice,
Idemo odmah sutra da pčele obradujemo jer čeka ih ogroman posao, Što se ležalo ,ležalo zima je prošla.
SDC18340.JPG
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la Stipo »

Medno kolega.
Kolika mu je cijena i kako si ga nabavio.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la senad »

Stiglo iz Rijeke , 0,5 l 45 KUNA ja sam momku dao još na kafu 20 KM
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la Stipo »

Valjda će imati svrhe i da će pčele biti u vidno boljem stanju.
Nadam se da ćeš poslije primjene ovdje iz prve ruke iznijeti svoje mišljenje o probiotiku.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la Asbees »

Iz prve ruke info da ce biti zadovoljan....kao i pcelice...u kosnicama gdje se pojavila nozemoza nestala kao rukom pometena....pcelice mirnije i zivlje...plus higijena kosnice se podize na visi level....ja sam cak radio dezinfekciju ispred i ispod kosnica jer i to se moze postici.... suma sumarum vrijedi imati na pcelinjaku a cijena mizerna :D
Pozdrav svim kolegama
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la cerex »

To je nesto ko kefir u ljudskoj ishrani koliko sam ja skontao. Kolega Samire da li si u pčelinjaku prskao sva drustva ili si ostavio par neprskanih cisto da uporedis? Kako se koristi?
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la Asbees »

Kombinovao sa medom na svoj nacin po satonosi gusto a posto su ispod najlona pokupile sve...kazem gdje je bilo znakova nozemoze nestalo....meni dosta...
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la cerex »

senad je napisao/la:Napokon stigao je EM PROBIOTIK za moje pčelice,
Idemo odmah sutra da pčele obradujemo jer čeka ih ogroman posao, Što se ležalo ,ležalo zima je prošla.
SDC18340.JPG

Senade zbog čega si se sti odlucio za probiotik, zainteresovali ste me. Je li se on razblažuje sa vodom ili ?
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la senad »

cerex je napisao/la:
senad je napisao/la:Napokon stigao je EM PROBIOTIK za moje pčelice,
Idemo odmah sutra da pčele obradujemo jer čeka ih ogroman posao, Što se ležalo ,ležalo zima je prošla.
SDC18340.JPG

Senade zbog čega si se sti odlucio za probiotik, zainteresovali ste me. Je li se on razblažuje sa vodom ili ?
Cerex ja evo trubim godinama ( 3 godine) da imamo problem sa pčelama, Svi ste navalili na varou a ona nema veze sa ovim problemima o kojima sam pokušao da ukažem . Kakanj je trenutno po mojim saznanjima imao najviše gubitaka ili su pčele totalno oslabile. Ovaj problem je široko rasprostranjen ne samo u BH već i na balkanu. Vesna je pokušala da iznese svoja iskustva i saznja pa smo je otjerali sa foruma a upravo smo imali mnogo toga da svi naučimo .

Nedavno sam razgovarao sa pčelarom koji mi je pokazao slike od oberena varoe (amitrazom), u jednom tretmanu imao je preko 3000 opali varoa , Obećao mi je proslijedit te slike pa ću ih sve ručno izbrojat iprezentovat: Te zajednice koje su imala varoe za izvoza daleko su najbolje na pčelinjaku .
Ostale pčele su slabe, imao je gubitke koji su se ogledali u slijedećem , da su pčele u klubetu ostale na mjestu , hrana oko njih al su uginule, kod većine sovstvenoje da su bile sve mokre.

JA sam cijelu godinu prošlu imao problem sa proljevom nemam više formacije 2 LR +2 FA , MNogi u okruženju ističu da nemogu da napune ni dva LR nastavka pčele . Imamo problem malo žešći s a kojim varoa nema veze . Ovo ja konstatujem da ne bi bilo okolo naokolo iskrneo i sa agumentima.

Sve sam probao što je bilo na raspolaganju kako tuđe tako i svoje pripravke idemo sada i EM PROBIOTIK isprobati pa će mo se ako Bogda vidjeti u proljeće 2018.g

Nudim razmjenu ako je ikako moguće . DAJ TE MI SVU VAROU U BH uzmite ovu bolest koja prouzrokuje slabljenje i nestanak pčela u BH.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
cerex
Čita i piše, odličan
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 tra 2013, 20:38
Lokacija: Sanski Most

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la cerex »

Kolega Senade ne bih se sa tobom slozio da smo otjerali Vesnu, kolegica Vesna je dobrovoljno otisla sa foruma kao što se je i dobrovoljno prijavila. Forum je tu da razmjenjujemo iskustva a ne da bilo ko od nas misli da je samo on u pravu i da natura svoje misljenje kao ispravno i ako se mi ostali ne slozimo da napusti forum, ali da se drzimo teme.

Neki dan smo imali predavanje prof.dr.Violete Santrac i slazem se da varoa nije jedini problem u pčelarstvu.Tu je svakako jos nozemoza apis i cerana, kao i neki virusi a svakako ne treba zaboraviti vosak ,pesticide i lošu pčelarsku godinu iza nas .

Mozes li mi reci koliko si uzimio zajednica, jesi li imao gubitaka i kako si zadovoljan sa količinom pčele u drustvima. Ja sam ove godine uzimio oko 45 drustava dva su mi stradala (pretpostavljam od varoe, jer sam prilikom dodavanja oksalne primjetio da su ta dva drustva u decembru spala na saku pčele) i prosle sedmice sam jedno drustvo prispojio jednom nukleusu. Od preparata sam koristio api life var, varolik (zadimio kontrolno par drusta),stipin preparat,oksalnu i nozevit +. Kada je u pitanju ocjena mojih drustava od 1-5 ja bih sebi dao 4. U 5 godina koliko pčelarim ovo je prvi put da nemam vise od 10 % invalida na pčelinjaku.Mozda ovo nisam trebao napisati jer mnogi će to shvatiti kao neko podjeb....e ali pisem ovo kako bi pokusali doci do nekih zaključaka.

Ako uzmemo da je varoa ove godine napravila najvise problema, normalno je da cemo imati problema sa virusima a naravno i sa nozemozom jer slaba drustva su zbog teške zime iscrpljena grijanjem kubeta a da pri tome nisu imala kvalitetnu hranu prije svega med jer godina iza nas je bila teška i onda imamo tužnu sliku pčelarstva na cijelom balkanu.

Neki dan sam bio u Beogradu na sajmu i posjeta slaba, ni blizu kao prošle godine pitam trgovce sta se desava kazu slaba godina,meda nikako pomor pčela i ljudi umjesto da kupuju opremu razmisljaju kako da kupe pčele (ja sam neki dan na piku prodao 10 drustava glat ). Zar je moguce da je neka bolest ili virus za godinu dana satrala pčelinjake na balkanu, ja mislim da nije odnosno da je varoa to odradila ili bila okidač pojave bolesti ili virusa i onda se opet vraćamo na varou.

Da li si koristio nozevit + i Violeta ga preporucuje, ja ga koristim 3 godine u proljece i u jesen.Posto imam kolegu u Rijeci planiram da narucim probiotik mozel li mi reci kako si ga koristio i da li si koristio jenter. Volio bih da me put nanese u tvom pravcu.
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la Kreso »

cerex je napisao/la:Kolega Senade ne bih se sa tobom slozio da smo otjerali Vesnu, kolegica Vesna je dobrovoljno otisla sa foruma kao što se je i dobrovoljno prijavila. Forum je tu da razmjenjujemo iskustva a ne da bilo ko od nas misli da je samo on u pravu i da natura svoje misljenje kao ispravno i ako se mi ostali ne slozimo da napusti forum.
Upravo tako kolega Cerex.
Koega Senade, ovdje smo se dogovorili bez predrasuda. Ti si bio glavni zagovornik toga i to sam svesrdno prihvatio.
Sad doista ispada da ukoliko se netko neslaze samnom, ja bih se onda trebao uvrijediti te napustiti forum. I onda me kao netko otjerao. Ne ide to bas tako. Svako svoj stav i argumente, pa mozda nesto i skontamo tako da svi profitiraju.
Konkretno, po tebi ima neka zestoka bolest, samo joj mi eto neznamo ime i neznamo kako se nositi s njom.
Da li je to problem samo Balkana? Ovdje je situacija sarena. Ima vijesti da je proslo bez problema, a opet i vijesti o velikim gubitcima. Ima dakle svasta.
Pcelari obicno kriju gubitke ko' zmija noge. To se nekako dozivljava kao teska sramota. Ispada kao da je pcelar los, jer eto, nije u stanju progurati pcela kroz zimu. Obicno se takav kolega potpuno usuti, te prestaje s pisanjem i filozofiranjem po forumu. Ne uvijek naravno, ali cesto. Ako pogledas nas, jos par aktivnih na forumu, situacija nije nimalo losa. Svi su prosli, ili bezbolno, ili uz podnosljive gubitke zajednica. Nije dakle sve tako crno.
Po meni opet, nema razloga za paniku i problem lezi u pogresnom pristupu pcelarstvu i samoj tehnologiji rada. No da netupim, vec smo puno toga kazali u svezi ovoga.
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la Asbees »

Senade da li su blizu tebe ove nekakve poplave ako treba pomoc tu smo
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: EM PROBIOTIK

Post Postao/la senad »

Asbees je napisao/la:Senade da li su blizu tebe ove nekakve poplave ako treba pomoc tu smo
Ne, nema kod mene poplave, Hvala
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Odgovorite