Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Odgovorite
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

slika
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

slika
slika
lukaletunic
Čita i piše, dobar
Postovi: 117
Pridružen/a: 26 vel 2012, 23:22
Lokacija: Konavle,Dubrovnik,Hrvatska

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la lukaletunic »

Lijepa etiketa Blaško,drugačija od onih koje se sreću kod nas,živim bojama privlači ljude da je pogledaju a samim time i kupe med.
Pošto sam tanak sa Njemačkim,možeš li u kratko pojasniti što sve na etiketi mora biti napisano da bi ga mogao legalno prodavati.
pozz...
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

lukaletunic je napisao/la:Lijepa etiketa Blaško,drugačija od onih koje se sreću kod nas,živim bojama privlači ljude da je pogledaju a samim time i kupe med.
Pošto sam tanak sa Njemačkim,možeš li u kratko pojasniti što sve na etiketi mora biti napisano da bi ga mogao legalno prodavati.
pozz...
Luka,na etiketi mora biti tezina navedena,vaganje se mora obaviti vagom koja se moze i mora svake godine "nulirati"tj.podesiti!(jos nije nikada pitao ali se moze desiti pa moras prikazati sve racune od servisiranja vage!) sorta meda,porijeklo meda,i proizvodjac ili punioc galona,i najkraci rok potrosnje!!Ostalo je po volji!
1.Tezina
2.sorta meda
3.porijeklo(njemacki,EU ili van EU)
4.proizvodjac eda ili punioc galona
5.rok potrosnje
Osim onoga sto mora da stoji ja sam jos dodao: "Bienen Honig-Das flüssige Gold der Natur"-"Pcelinji med-Tecno zlato prirode"
"Essen Sie honig von Imker denn heimische Bienen erhalten Natur!Ihr Beitrag zum Umweltschutz"Kupujte med od pcelara koji gaje domace pcele-Vas doprinos zastiti okoline"
Garanciju kvalitete(nalaz sa pretrage i upustvo kada se med kristalizira kako se dekristalizira!Osobni podatci,i 12 mjeseci rok upotrbe,i na kraju vratite galon pcelaru,ovim doprinosite zastiti okoline isto!Rok upotrebe je iz razloga sto je med ovdje deklarisan kao prehrambena namirnica a ne kao kod nas prehranbena namirnica zivotinjskog porijekla,radi toga kod nas se po pravilu treba i auto dezinficirati poslije prijevoza meda od kuce do sajma,ili blombirati i veterinar ili inspekcija smiju da odblombiraju auto!Ovdje je "samo" vazna higjena vrcanja,i skladistenja,a med mozes na biciklu dovesti na sajam! :D
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Da nebi bilo na nacionalnoj osnovi posto je ovo plava boja vecinom :D napravio sam i druge boje :D :
slika
lukaletunic
Čita i piše, dobar
Postovi: 117
Pridružen/a: 26 vel 2012, 23:22
Lokacija: Konavle,Dubrovnik,Hrvatska

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la lukaletunic »

medonosa je napisao/la:
lukaletunic je napisao/la:Lijepa etiketa Blaško,drugačija od onih koje se sreću kod nas,živim bojama privlači ljude da je pogledaju a samim time i kupe med.
Pošto sam tanak sa Njemačkim,možeš li u kratko pojasniti što sve na etiketi mora biti napisano da bi ga mogao legalno prodavati.
pozz...
Luka,na etiketi mora biti tezina navedena,vaganje se mora obaviti vagom koja se moze i mora svake godine "nulirati"tj.podesiti!(jos nije nikada pitao ali se moze desiti pa moras prikazati sve racune od servisiranja vage!) sorta meda,porijeklo meda,i proizvodjac ili punioc galona,i najkraci rok potrosnje!!Ostalo je po volji!
1.Tezina
2.sorta meda
3.porijeklo(njemacki,EU ili van EU)
4.proizvodjac eda ili punioc galona
5.rok potrosnje
Osim onoga sto mora da stoji ja sam jos dodao: "Bienen Honig-Das flüssige Gold der Natur"-"Pcelinji med-Tecno zlato prirode"
"Essen Sie honig von Imker denn heimische Bienen erhalten Natur!Ihr Beitrag zum Umweltschutz"Kupujte med od pcelara koji gaje domace pcele-Vas doprinos zastiti okoline"
Garanciju kvalitete(nalaz sa pretrage i upustvo kada se med kristalizira kako se dekristalizira!Osobni podatci,i 12 mjeseci rok upotrbe,i na kraju vratite galon pcelaru,ovim doprinosite zastiti okoline isto!Rok upotrebe je iz razloga sto je med ovdje deklarisan kao prehrambena namirnica a ne kao kod nas prehranbena namirnica zivotinjskog porijekla,radi toga kod nas se po pravilu treba i auto dezinficirati poslije prijevoza meda od kuce do sajma,ili blombirati i veterinar ili inspekcija smiju da odblombiraju auto!Ovdje je "samo" vazna higjena vrcanja,i skladistenja,a med mozes na biciklu dovesti na sajam! :D
Da,to je to,pitao sam te zato jer se i mi moramo prilagođavati EU normama pošto Hrvatska dogodine ulazi u tu asocijaciju,baš smo nedavno imali predavanje na tu temu između čega je bilo i označavanje proizvoda u ovom slučaju meda.
Do sada je u nas bilo uvriježeno na etiketi napisati: vrcani,prirodni,rok valjanosti neograničen,naziv mikrolokacije sa koje med potječe.
Zato će se sada morati napraviti korekcije točno ovako kako si ti pobrojo.
pozz.... :D
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Kvaliteta i očuvanje bio-energije kroz zaštitu od svjetlosti. Ultraljubičasta stakla je idealan za punjenje i skladištenje visoko-kvalitetnih proizvoda.Nepropustivo staklo za suncevu svjetlost,upoteba u apotekama,pcelarstvu,farmaciji,itd!Iz prethodnih studija, provedenih na IBB može se zaključiti nedvojbeno da je kvaliteta hrane za zdravlje, ne samo po svojoj biokemijskom sastavu ovisi. Jako utječe na kvalitetu otkrivene od strane Biophotonics istraživanja "svjetlosne energije" u pojedinim stanicama!Nudim proizvod cija kvaliteta doprinosi i očuvanju bio-energije kroz zaštitu od sunca!Jedno pakovanje sadrzi 72 doze i poklopca!
slika
slikaPoklopac opcija 1
slikaPoklopac opcija 2
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Jedno drustvo(vjestacki roj od ove godine) nije nikako htjelo,moglo ili neznam ni ja zasto,zastajalo je u razvoju,odlucio sam se na podsticajnu prihranu medom:
slika
Stanje poslije 3 sedmice(danas):
slika
slika
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Moj mentor pcelarstva,Isic ismet,mi javlja :
Odselio na suncokret 24 juna , do 6 jula ukupno na vagi 51 kg .Kosnica na vagi 46kg sa 12 satnih osnova,na pocetku suncokreta,sada 97kg!Prvih dva dana 12kg kasnije, svaki dan 4 ili 5 kg, ovih dana 2kg. Suncokret cvjeta jos malo i isusice se!
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la zvones »

medonosa je napisao/la:Moj mentor pcelarstva,Isic ismet,mi javlja :
Odselio na suncokret 24 juna , do 6 jula ukupno na vagi 51 kg .Kosnica na vagi 46kg sa 12 satnih osnova,na pocetku suncokreta,sada 97kg!Prvih dva dana 12kg kasnije, svaki dan 4 ili 5 kg, ovih dana 2kg. Suncokret cvjeta jos malo i isusice se!
Svaka čast tvom mentoru , ne samo zbog prinosa , nego i zbog predavanja koje je postavio Senad . Izuzetno dobro predavanje i žao mi je što ga prije nisam pohvalio, jer
spada među najbolja koja sam vidio .
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Zeleci da nastavim sa uzgojem matica dao sam zahtjev za primanje u Internacinalnu udrugu uzgajivaca matica,gdje sam i primljen,u okotbru je skup ove udruge gdje se upoznaju razni uzgajivaci,drze predavanja i dobivaju informacije,kao i daljna edukacija svih clanova!Ova udruga ima i "svoje"ostrvo za kontroliranu oplodnju,a do uzgojnoga ,materijala je inace tesko doci,medjutim ja imam te matice na svome pcelinjaku!
slika
Avatar
Ermin.ef.
Čita i piše, dobar
Postovi: 182
Pridružen/a: 13 svi 2012, 16:20
Lokacija: Kakanj

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la Ermin.ef. »

Čestitam samo naprijed!
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Ermin.ef. je napisao/la:Čestitam samo naprijed!
Hvala Ermine,efendija!
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la Marin »

Nekad u početnom postu sam rekao jedinstveno predstavljanje i pretpostavio sam da mora proklijati opet ona klica što je počela sa 12 godina i da mora nastaviti tamo negdje gdje se stalo, ali u drugim okolnostima .
Iz onog što sam do sad saznao i što je ovdje napisano siguran sam i znam da će biti uspješno .
Svaka čast -nekad se za to govorilo
" stani malo i mi konja za trku imamo",
pa piši i dalje jer stvarno imaš o čemu : da i mi drugi nešto ,neki nauče, neki se podsjete ....na dobrobit svih ..
Pozz marin
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
Marko
Čita i piše, dobar
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 tra 2011, 19:11
Lokacija: Županja

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la Marko »

U romanu :" Na Drini ćuprija " , netko od raje reče "valjalo je vezira rodit" (da bi bio most izgrađen), tako i ja sad mogu replicirat : " valjalo je rodit medonošu", koji nam iz bijelog svijeta prezentira vrijednih dostignuća . Samo kako je Blaško krenuo, mogao bi nas zaboravit :wink: :) .
Ipak sam ubijeđen da poštuje onu narodnu: U dobru se ne uzvisi, a u zlu se ne ponizi !Tako da mu samo mogu reći mašala i medno 8) .
Ps Imao sam izuzetnu čast susresti se i upoznati kolegu Šahistu, koji je žrtvovao dio svog godišnjeg odmora da se sretnemo u Gunji, izuzetno plijeni srdaćnošću čove iz naroda(čovo je izraz za jednostavnog čovjeka, poput ZvonetaS), procjenjujem da je i Blaško takav :!: Svima krigle :D
M.B. Mirza=mir-zakon
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Zelio bih da se zahvalim Marinu i Marku na ovim rijecima,koje su napisali,iskreno od srca!Na stranici BH Pcelara sam,isto nesto objavio,i citiracu jedan napisan komentar:
"uspjeh pcelarskog kolege je i moj uspjeh"!Necu se ni umisliti ni dati poniziti,Marko,a Marin je preopoznao i uvom cyber svjetu u meni onu klicu koja i meni nije dala mira i koja me tjerala na jos vise ucenja,skupljanja prakse,i znanja ali i odricanja,iako smo imali i imat cemo razlicite poglede u nekim stvarima u pcelarstvu,hvala vam obadvojici jos jedanput!Ovo nije neka reklama,niti ja trazim reklamu,objektivno ovo je jedna kockica iz mozaika koja popunjava sliku,ali slika jos nije gotova,a slikar je svako sebi sam!Ni u ovoj medjunarodnoj udruzi kao ni drugdje nema i nece biti nista poklonjeno niti djaba,vec se trebaju zasukati rukavi i prihvatiti posla,rezultati ni pozitivni ni negativni ne dolazi sami,vec su polod naseg (ne)rada!Necu ja nikoga zaboraviti niti nesto skrivati za sebe,kao i dosada cu pisati o svemu sto cujem,vidim,i naucim,neko ce reci to je cpoy/paste,ali kada sam ja ucio pcelariti bio sam uvezi svake rijeci zahvalan,mada sam u dnevniku i napisao,koga god put nanese,kod mene ima mjesta i za spavati i za jesti i popiti,svima su vrata otvorena!
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la senad »

Čestitke i mnogo uspjeha . Sigurno da se u toj udruzi ništa ne dobija na lijepe oči . Treba biti uporan . Koliko možemo pomoć bar što se tiče ovog forumu sve ti stoji na rasporlaganju.

Mogu ti ponuditii dio pčelinjaka za eksterimente ali isključivo krainska rasa matice jer je zakanom tako određeno u BH

Sretno.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

senad je napisao/la:Čestitke i mnogo uspjeha . Sigurno da se u toj udruzi ništa ne dobija na lijepe oči . Treba biti uporan . Koliko možemo pomoć bar što se tiče ovog forumu sve ti stoji na rasporlaganju.

Mogu ti ponuditii dio pčelinjaka za eksterimente ali isključivo krainska rasa matice jer je zakanom tako određeno u BH

Sretno.
Hvala Senade,ako zapne sta oko prezentacije,javim se,pcelinjak jos netreba, :D ja planiram uci u zimu sa 20 drustava,a nagodinu uduplati,ako bogda,i obitelj bude voljna kao i do sada pomagati,jedino cemo na godinu napraviti eksperiment sa nekoliko matica kako se snalaze na bosanskom pasnom terenu!
Avatar
Vahid
Čita i piše, odličan
Postovi: 541
Pridružen/a: 06 vel 2010, 22:45
Lokacija: Inostranstvo

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la Vahid »

Blasko svaka cast za takav uspljeh to se samo moze postic velikim radom i zalaganjem ja to mogu i potvrdit jer ovdje nema nista na liljepe oci i ispod ruke (ili kako ja to umijem rec ispod stola) to je samo plod raza znanja i zalaganja jos jednom jarane svaka cast i medno :P :P :P :wink: :wink: :wink:
Pcelar u bijelom svijetu.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Danas izvrsio tretiranje mravljom kiselinom!
slika
Zadnja izmjena: medonosa, dana/u 30 srp 2012, 12:32, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Vahid je napisao/la:Blasko svaka cast za takav uspljeh to se samo moze postic velikim radom i zalaganjem ja to mogu i potvrdit jer ovdje nema nista na liljepe oci i ispod ruke (ili kako ja to umijem rec ispod stola) to je samo plod raza znanja i zalaganja jos jednom jarane svaka cast i medno :P :P :P :wink: :wink: :wink:
Hvala Vahide,jarane,sve sto si napisao mogu samo potvrditi!I Tebi sve najbolje i medno!
lukaletunic
Čita i piše, dobar
Postovi: 117
Pridružen/a: 26 vel 2012, 23:22
Lokacija: Konavle,Dubrovnik,Hrvatska

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la lukaletunic »

Što reći što kolege već nisu rekle,samo ću nadodati da se za svaki posao mora biti talentiran i tako majka mora roditi nogometaša,pilota,zanatliju pa tako mora roditi i pčelara,svaka čast Blaško,moje poštovanje :D
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

lukaletunic je napisao/la:Što reći što kolege već nisu rekle,samo ću nadodati da se za svaki posao mora biti talentiran i tako majka mora roditi nogometaša,pilota,zanatliju pa tako mora roditi i pčelara,svaka čast Blaško,moje poštovanje :D
Hvala Luka,postovanje i tebi! :D
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la medonosa »

Marko,daj da vidimo te ramove na rasklapanje? :D
Marko
Čita i piše, dobar
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 tra 2011, 19:11
Lokacija: Županja

Re: Moj pcelinjak-Blasko-Apifarma Maja

Post Postao/la Marko »

medonosa je napisao/la:Marko,daj da vidimo te ramove na rasklapanje? :D
Zamoliću sve zaintereirane da se malo strpe, sutra ih slikam ponovo , sad su ih vridnice izgradile. Zanimljivo je, jednako revno i sa sat. osnovama i bez istih.

Ps pitanje za Blaška, oplodnja matica sad, koliko može biti uspješna s obzirom na smanjeni broj trutova ? A i obdanica se skraćuje , što je pčelama jedan od signala za početak priprema za zimu.
M.B. Mirza=mir-zakon
Odgovorite