Moj pcelinjak-samir

vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

A ipak nisam?
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Htjela sam poslati jedan tekst, ali nije prošao. Pa me to zbunilo.

Kad pravite Organik ZP nemojte izostaviti propolis, on je vrlo bitan sastojak iz razloga što varoa pčelama stvara i
fizička oštećenja, ranice (varootoza), a propolis je vrlo učinkovit i ljekovit pčelinji proizvod. Dr. Nada Oršolić sa PMF u Zg. (od 1990. g. istražuje pčelinje proizvode) evo link o istraživanjima dr. Kosolca.
http://www.pcelinjak.hr/OLD/index.php/F ... index.html
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Asbees »

Auuu sad idu nove analize na institutima novo brojanje pa pljuvanje :D :D a bice malo i prodaje....
Sad da li se radi o potpuno novom preparatu ili su promjenili samo naljepnicu hmmm ostaje da se vidi...
Vesna primjenio sam test onog profesora i po njegovim parametrima nema problema u kosnici....mada je on samo profesor pa mi suhva :roll: :? :shock:
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la mugdo »

Asbees je napisao/la:Citao sam to za macerat i vidim da su zaista pozitivna iskustva....sad detalji kartoncic ili spatula hmm...
A evo jedna kisna fotkica na pauzi rovokopackoj....kad muka natjera kopa se i na kisi :twisted:
slika
estetika na zavidnom nivou, nadam se da je i onaj bitniji dio, koji se ne vidi na slici, bar na prosječnom nivou.
jel ti to usfalilo goriva za kosilicu :D ;)
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Prepisali Zukićev Organik :lol:
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Evo link za automatsku špricu za precizno doziranje OK ili BV i sl. ( s kojom ja radim,o kojoj sam pisala ovdje)
http://www.logar-trade.si/index.asp

ili https://www.google.hr/search?q=www.+aut ... AfkQsAQINQ (ovu žutu ja imam)
nisu baš jeftine, ali vrijede svake lipe.

Samire vidim da si bio vrijedan (i po kiši) tako treba. Pčelinjak ti je prelijep. Nego što kažu komšije. Smetaju li im tvoje pčele. Na proljeće kad budeš aktivirao pojilice, u jednu stavi običnu vodu,
a u drugu vodu sa Nozevojom (1 dcl na 10 l vode). Javi mi gdje su pčele radije pile vodu.
Što se tiče tvog prijatelja iz Švedske ,pokušavam otkriti njegovo logiku Uzimljacvanja) slaganja nastavaka (nisam uspjela). Nije mi jasna svrha toliko naslaganih nastavaka, osim ako nisu dvojna društva,
al opet nema rupa na nastavcima. pa mislim da nisu dvojna.
Možda ja ne vidim dobro ili ne razumijem njegovu tehnologiju. Ovako kako ja vidim - nije dobro.

Kolega Rubiroza, ja sam se već odlučila za Organik, ove godine sam ga koristila i tako što sam prskala pčele (svaki okvir) prskalicom. Prvo sam izmjerila koliko tekućine istisnem iz prskalice (kad jednom stisnem).
Mjerenje sam izvršila tako što sam iz šprice od 60 cm3 izvadila klip, začepila prstom rupu šprice i 5x stisnula prskalicu prskajući direktno u špricu. Kad sam u šprici vidjela koliko je tekućine podijelila sam to sa 5 i dobila količinu
koju istisne prskalica (nije svaka ista, treba izmjeriti) kad stisnem jednom. Međutim to mi je jako sporo išlo, pa sam slijedeće tretmane radila ovom automatskom špricom. Pčelel su za sadaa dobro, međutim dugo je do proljeća.
Predstoji mi još zimski tretman. Ako ne budem radila Organikom (nisam se još odlučila) nego OK (600+600+35 gr.) svakako ću u to staviti i 2 jušne žlice propolisa (otopljenog u propilen glikolu - već se otapa). Zašto?
Davno sam negdje pročitala da tako Rusi rade, a i zbog blagotvornog djelovanja propolisa na fizička oštećenja pčela (ranice) koja su posljedica djelovanja varoe. Rezultate ću javiti na proljeće.

Svojedobno, (bojažljivo) sam prilikom svakog vrcanja, kad stresem pčele u sipaonik (lijevak) poprskala ih OK (u šećernoj otopini) u tom loncu, (oko 2-3 šlusa) ovisno koliko ima pčela i kad ih ubacim u košnicu još 2-3 šlusa. Nisam primjetila
da im je to škodilo. Ali pošto sam stalno slušala stručnjake "OK samo jednom na jednu generaciju pčela" polako sam odustajala od toga, a nisam trebala. Niko nije definirao što je to "jedna generacija pčela". Samo to je moja mana,
dok ja to sve izmjerim, promjerim, uočim, proučim, pronađem pročitam, raspitam se itd. prođe voz. Ta moja težnja prekomjernom perfekcionizmu sputava me da hrabro slijedim svoj instinkt i dobar osjećaj.
E to je za mene (a i za vas ) učinio naš kolega Zvones. Pozdravljam ga i žao mi je što se više ne javlja na forumima. Niti jedan posao, a pogotovo pčelarstvo, ne trpi da se uđe u kolotečinu, jer onda nema kreativnosti i inovativnosti,
a upravo to daje rezultate. Davno sam saznala da Slovenci (3%)i Turci (3,5%) prskaju pčele OK bez šećera (samo voda i OK). A eto ja se to nisam usudila,a trebala sam, jer su naši stručnjaci (a i talijanski Naneti) tvrdili da je šećer
vrlo bitan (navodno nosač OK). Sada to rade i Nizozemci, na preporuku svog Instituta (samo voda i to iz pipe i OK prskalicom), Krešao je ovdje dao link, samo muka jedna da se prevede. Pozd.
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Evo kako to Nizozemci rade u proljetno ljetnom razdoblju
https://www.youtube.com/watch?v=wDpEisk ... e=youtu.be
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la senad »

vesnaosijek je napisao/la: svakako ću u to staviti i 2 jušne žlice propolisa (otopljenog u propilen glikolu - već se otapa).
Da li si ranije nekada otapala prpolis u propil glikolu?
Koliko djelante tvari ćeš imati propolisa u takvoj otopni ?
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Nisam do sada nisam nikada otapala u propilen glikolu. Ovo je prvi put.
Ne znam koliko ću imati djelatne tvari u toj otopini.
Ako znaš nešto više o tome, molila bih te da mi napišeš. Propolis me vrlo zanima. Po dr. Nadi Oršolić sa PMF Zg. to je najvrijedniji
pčelinji proizvod. U naprijed hvala. pozd
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Asbees »

mugdo je napisao/la:
Asbees je napisao/la:Citao sam to za macerat i vidim da su zaista pozitivna iskustva....sad detalji kartoncic ili spatula hmm...
A evo jedna kisna fotkica na pauzi rovokopackoj....kad muka natjera kopa se i na kisi :twisted:
slika
estetika na zavidnom nivou, nadam se da je i onaj bitniji dio, koji se ne vidi na slici, bar na prosječnom nivou.
jel ti to usfalilo goriva za kosilicu :D ;)
Ma to sto se tice estetike unutrasnjosti ce se vidjeti na proljece...po meni je bolja nego vanjska....al gospodar zna a ja ucim....
Ovaj dio se kosi rucno kosacica ide na finim djelovima gdje je jos uvijek wembly...al kako pcele osvajaju moj zivot hmmm zabrinut sam za ostatak placa :D
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Asbees »

vesnaosijek je napisao/la:Evo link za automatsku špricu za precizno doziranje OK ili BV i sl. ( s kojom ja radim,o kojoj sam pisala ovdje)
http://www.logar-trade.si/index.asp

ili https://www.google.hr/search?q=www.+aut ... AfkQsAQINQ (ovu žutu ja imam)
nisu baš jeftine, ali vrijede svake lipe.

Samire vidim da si bio vrijedan (i po kiši) tako treba. Pčelinjak ti je prelijep. Nego što kažu komšije. Smetaju li im tvoje pčele. Na proljeće kad budeš aktivirao pojilice, u jednu stavi običnu vodu,
a u drugu vodu sa Nozevojom (1 dcl na 10 l vode). Javi mi gdje su pčele radije pile vodu.
Što se tiče tvog prijatelja iz Švedske ,pokušavam otkriti njegovo logiku Uzimljacvanja) slaganja nastavaka (nisam uspjela). Nije mi jasna svrha toliko naslaganih nastavaka, osim ako nisu dvojna društva,
al opet nema rupa na nastavcima. pa mislim da nisu dvojna.
Možda ja ne vidim dobro ili ne razumijem njegovu tehnologiju. Ovako kako ja vidim - nije dobro.

Pozd.
Hvala Vesna
Danas ko pcelica 16 evodija posadjeno visine 150-200cm....
Sto se komsija tice nemaju pravo glasa :D :D mozda slika vara al te kuce iza su minimum 50 metara od kosnica...plus imam namjeru da pravim sebi tu kucu tako da onda nece ni vidjeti....ostalih par kuca su 150 i vise metara....
Sto se tice svedske tehnologije tako covjek radi godinama...i nije imao gubitke al mislim da nije pamet vec lokacija....zasto...zato sto je neki dan skidao neku repicu opet i zato sto koliko sam skontao pcele su neka sredina med dole med gore ...njegova filozofija je da njega med ceka na proljece ..tako da po onome sto sam zakljucio mislim da je prvi sanduk i treci full med a ove nazidane skine a pcelama je ostavljeno cca 40 kg koje ce na proljece maznuti pcelicama...
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

:lol: :lol: :lol: svaka čast tvom prijatelju iz Švedske, to je moj čovjek. Dobro sam se nasmijala. On nije ušao u nikakve pčelarske šablone, tipa "ovo gore ovo dole,
ovo tamo, okreni, obrni, zarotiraj itd." i eto vidiš to ferca. On je svoju šemu, pčelarenja, pronašao i po njoj radi mimo svih pravila. Ako išta znam o pčelarstvu je "pravilo je da nema pravila".
On nije kao ja (nema moju manu neumjerenog perfekcionizma). On slijedi svoj dobar osajećaj i instinkt. Pozdravi ga.
Što se tiče tvog pčelinjaka, rekla sam da je lijep, a kad evodije narastu bit će još ljepši. I ja u svom dvorištu imam evodiju kad procvjeta puna je pčela.
Još posadi ljekovito bilje (majčine dušice, origana, lavande, matičnjaka, a najviše kadulje). Kad se cvijeće (bilje) sadi pelcerima onda onaj kraj koji ćeš utisnuti u zemlju umoči
malo u med. Cvjećari pelcere umaču u hormonski prah (radi boljeg ukorjenjivanja), ali med to odradi još bolje. Umoči, posadi, dobro zalij i to je to. pozd
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Asbees »

Mugdo jesi na ovako nesto mislio???
slika
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la mugdo »

Asbees je napisao/la:Mugdo jesi na ovako nesto mislio???
slika
masallah pravo jaka, ovi ramovi mi se čine poznato kao da sam ih ranije negdje viđao :D
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Kreso »

Senade, zavidim ti na ovom umijecu na gitari. Ja godinama pokusavam, ali nece bas.
Odgledao sam ovaj ovaj video o energetskom stresu. Vrlo malo je stvari s kojim bih se slozio s ovim tipom.
Uprkos njegovom zvanju i titulama. Pokusacu, logicki da obrazlozim izneseno.
Znamo da se pcele navise trose i iznuravaju lucenjem mlijeci. Upravo to jeste i trik zimski pcela. Ne odgajaju leglo,
ne trose se i stvaraju bjelancevinasto masno tkivo. Fizioloski su, dakle, drugacije od ljetnih pcela.
Jako je vazno, iz gore navedenog, izvrsiti nadopunu zimnice jos za zivota pcela koje ne ulaze u zimu. Zimske pcele se
radjaju u rujnu i listopadu, bar u mojim klimatskim uslovima. Jasno je svima naravno, da bi bagremov med bio izvrsan za zimu. Ali zamisli sad molim te nekog sa velikim brojem kosnica kako deponuje med, pa ga pred zimu opet vraca. Puno posla brate i komplikovano. KAo druga, jednostavnija varijanta jeste secerni sirup. Invertovani jos bolje, Dodavati prije radjanja zimskih pcela. Moj drug Liebig iznosi cinjenice da je dokazano da pcele na seceru dobro zimuju. Nema skoro nikakvih ostataka u debelom crijevu nakon varenja istog. Praksa je naravno, da se secerom nadopunjuju zalihe. Dobra pcelarska praksa nalaze naravno da se iz plodista ne vrca.
Sve smo dakle pripremiliza zimu i nastaje siesta. Drustva bez legla i ociscena od varoe. Pcele u klupku i odrzavaju tenperaturu okonekih 12 celzija, cini mi se. Sva ova energija od hrane trosi se na sagorijevanje u misicima i proizvodnju toplote. Neznam kakav crni stres. I neznam sto bi im trebale bjelancevine u vrijeme mirovanja. Samo prezivljavaju do boljih dana. I kakvo jos crnje mlijeko kao dodatak hrane u zimi ili za zimu. Poznato je vec i vrapcima da se nikakvi proteinski dodaci ne koriste u sirupu namjenjenom za zimovanje. Ako vec ima neko ideju za ovakve egzibicije, onda nekad pri forsiranju drustava za vrijeme uzgoja matica. Nisam pristalica ovoga. Zna se da pcele nepodnose bas laktozu, te se stoga koristi bjaelacevinasti dio mlijeka, tzv caseïne.
Sve u svemu, nimalo odusvljen izlozenim.
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Krešo, 100% si u pravu u vezi profe. Bila sam napisala neki tekst o tome, ali nije prošao.
Ne znam od kuda dolazi sada taj novi izraz "energetski stres". Iz mog iskustva, ja nikada ne dajem pčelama šećerni sirup.Uvijek ostavljam dovoljno meda. Definitivno pčele ne propadaju zbog šećera.
Rusi su dokazali da pčele dobro zimuju na šećernom sirupu. Ne treba ovo doslovno shvatiti pa pčele uzimiti samo na šećernom sirupu. On može biti samo jedan manji dio zaliha.
Ali uzrok propadanju zajednica definitivno nije "energetski stres" odnosno šećer. O ovome "testu" kuckanja po košnicama, o tome neću ni da pričam. To sigurno nije nikakav pokazatelj,
koja će zajednica preživjeti, a koja neće. Ne treba profama vjerovati baš sve. Vole profe i reklamirati neke proizvode protiv varoe kao ekološki čiste, pa se poslije ispostavi da su ti
proizvodi razno razne letvice, trakice ili kartončići umočeni u amitraz i uz to još namirisani. Ne slažem se baš u svemu s profoama. To je iz mog iskustva. Ponekad te dovedu u veliku zabludu
svojim predavanjima i pisanjima. Pčele je jako teško istraživati. Bez pčelara se to ne može. Nije pčela krava, pa će je izolirati u štalu dodavati u prehranu i vodu , ovo i ono, pa promatrati.
Na pčele ima sve uticaj, klima, okoliš i paša, i područje i pečlinjaci okolo. Uz to njihov radijus kretanja je širok , nitko sa sigurnošću ne zna koliki. I još puno toga, da ne naqbrajam. Pozd
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Kolega Rubiroza hvala na pojašnjenju. Bilo mi je jako teško i zahtjevno prevesti tekst sa nizozemskog na hrvatski (iz linka što ga je postavio Krešo). Sad su stvari jasnije.
Ja pčelarim većinom sa AŽ košnicama. Meni je teško (fizički) raditi LR košnicu. Ali imam ih oko 30-tak kom. Nemam na svim košnicama mrežaste podnjače. Na AŽ sam
stavila improvizirane podmetače sa mrežicom da bih mogla kontrolirati padanje varoe i to na 10% ukupnih košnica. Ja ne mogu pratiti prirodni pad varoe, a i da mogu
smatram to nepouzdanim pokazateljem. Moje je mišljenje (iz iskustva koje ja imam na mom području u mojim pašnim (ne)prilikama) da su potrebna tri tretmana, (a ponekad i 4)
-zimski tretman OK obavezan.
-Proljetni poslije vrcanja bagrema (početkom 6. mj.)
- ljetni od 15.07.
- jesenski (kako - kada ovisno o kontroli)
Tretiranje OK i ja vršim nakapavanjem, nisam nikada radila sublimaciju, a vjerojatno ni neću (ovdje već treba zaštitna maska). Automatsku špricu sam koristila zbog lakšeg i bržeg obavljanja posla i velikog broja košnica.
Hvala još jednom. Pozd.
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la mugdo »

vezano za profesore tačno je da ima onih koji nikada nisu zavirili u košnicu, međutim pomenuti prof. je osim naučnog radnika i pčelar praktučar koji ima više košnica nego većina nas na forumu tako da nije za odbaciti ono što govori. onaj ko je imao priliku da čita njegove tekstove i sluša/gleda njegova predavanja zna da nije puki teoretičar.
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Prijatelju iz mog rodnog grada, nadam se da ćemo se jednom upoznati, i popričati oči u oči. Puno te pozdravljam.
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la mugdo »

vesnaosijek je napisao/la:Prijatelju iz mog rodnog grada, nadam se da ćemo se jednom upoznati, i popričati oči u oči. Puno te pozdravljam.
nadam se da će biti prilike, lijep pozdrav.
Avatar
Asbees
Čita i piše, dobar
Postovi: 158
Pridružen/a: 28 vel 2016, 19:45

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Asbees »

vesnaosijek je napisao/la:Prijatelju iz mog rodnog grada, nadam se da ćemo se jednom upoznati, i popričati oči u oči. Puno te pozdravljam.
Vesna poslao sam vam privatnu poruku vezano za jedan recept :D
vesnaosijek
Čita i piše, dobar
Postovi: 107
Pridružen/a: 16 kol 2016, 19:37

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la vesnaosijek »

Za Senada evo nešto o

Propilen glikol - E1520 -sprečava isušivanje, ovlaživač, nalazi se u tvarima za poliranje, pomoćna tvar u procesu proizvodnje (tvari za otapanje i ekstrakciju).
Zbog svog okusa popularan u proizvodnji dječjih lijekova. (sirupa). Upotrebljava se i u kozmetici.
Vidim da te zanima mućkanje, dobro ti ide, ako si zainteresiran, pošalji mi adresu na pp, kopirat ću ti cijelu knjigu i poslati.
Nikad se ne zna odakle dolazi nadahnuće. Tko ne vjeruje neka pogleda film "Lorencovo ulje", snimljen po istinitom događaju. Ne treba biti dr. mr. sci. Samo je pitanje motiviranosti. Pozd.
Kreso
Čita i piše, odličan
Postovi: 598
Pridružen/a: 28 vel 2010, 22:32
Lokacija: Heerlen-NL

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Kreso »

mugdo je napisao/la:vezano za profesore tačno je da ima onih koji nikada nisu zavirili u košnicu, međutim pomenuti prof. je osim naučnog radnika i pčelar praktučar koji ima više košnica nego većina nas na forumu tako da nije za odbaciti ono što govori. onaj ko je imao priliku da čita njegove tekstove i sluša/gleda njegova predavanja zna da nije puki teoretičar.
Sve to moze biti tako kolega. Kompletan opus doticnog mi nije poznat, ali sadrzaj pomenutog izlaganja mi nije logican.
Proteini i zimska hrana, ne idu bas zajedno.
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Moj pcelinjak-samir

Post Postao/la Stipo »

cerex je napisao/la:Ne bih se slozio sa vama da je garaza kako vi to kazete zakon,jednostavno zivimo u 21 vijeku i to je neprihvatljivo. Najbolji dokaz za to su vasi preparati, sumnjam (uz duzno Vaše pčelarsko znanje) da bi ih ikad napravili da nije bilo beevitala koji je napravljen uz pomoc struke, mozete se ljutiti ali to je tako.
Da nije bilo BeeVitala ja bih ostao bez pčela da nije bilio BeeVitala ja bih sa dim listića prešao na dimne topove i na kraju da nije bilo BeeVitala ne bi bilo Bio Vita i dragi kolega u čemu je problem :?: Da nije bilo točka ne bi bilo ni auta itd. Nisam rekao da su garaže zakon nego da će biti uvijek dostupne. Shvati garaže kao prenešeno značenje iz teksta BH pčelara.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Odgovorite