POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Odgovorite
smajhel3
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 31 ožu 2013, 13:52

POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Post Postao/la smajhel3 »

Molim vas za pomoč,košnice mi se nalaze iza kuče na livadi i jučer idem da malo vidim kad ono katastrofa,voda je 5 m do košnica,idem danas pogledati i vidim da se voda digla i košnice su iznad vode,neznam šta da radim,dali da maknem košnice ili ne pošto nisu nisu u vodi ali se nalaze iznad vode. Dali če se u košnice uvuči vlaga??????Pošto mi je ovo prva godina pčelarenja nebi htio da i sve propadne a još nisam ni praktički vidio pčele kako rade. MOLIM POMOČ BRZOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry:
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Post Postao/la simke »

koliko imaš košnica ? vlaga se neće uvući, jedino sklanjaj ako misliš da će se podići još nivo vode
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
smajhel3
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 31 ožu 2013, 13:52

Re: POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Post Postao/la smajhel3 »

Imam 5 košnica koje sam kupio na jesen,Voda se neče dizati.Voda pada polako ali me strah da im ne našteti vlaga ili tako nešto....
simke
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 221
Pridružen/a: 15 svi 2011, 15:22
Lokacija: banja luka

Re: POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Post Postao/la simke »

ako pada nivo ne diraj ništa, ne može im vlaga ništa, jedino za ubuduće premjesti pčelinjak ako imaš drugu lokaciju da nebi uvijek strepio od poplave
Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti,
budala progovori, a fukara se obogati. ... IVO ANDRIC
smajhel3
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 31 ožu 2013, 13:52

Re: POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Post Postao/la smajhel3 »

Tu na mojoj livadi nikad ali baš nikad u životu nije bilo vode,sad od tog otopljenog snijega i kiše se dogodilo da je sve poplavljeno. Znači nema opasnosti za moje pčelice??????? :)
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Post Postao/la Stipo »

Kod izbora mjesta pčelinjaka treba izabrati povišen i malo nakošen ocjedit teren da leta košnica obasjava prvo jutarnje sunce.
Treba izbjegavati udoline,maglovita mjesta, riječne i potočne obale i vlažna mjesta gdje se nakuplja voda.
Pogledati link:
http://www.limed.ba/pcelinjak.html
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Zvoneto
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 230
Pridružen/a: 28 lip 2010, 10:02
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: POPLAVA OKO KOŠNICA !!!!!!!!!!!!!!!

Post Postao/la Zvoneto »

Moj pčelinjak se baš nalazi na mjestu koji u literaturama nije za preporuku znači uz Neretvu na ravnom terenu relativno na vjetru itd... Ali šta ću vrlo je teško naći stacionar za više društava ovdje sam miran niko me ne dira (još), a za divno čudo pčele vrlo dobro prezimljavaju, znači ne vidim nikakav negativan uticaj. Ovo ne diraj ništa ako ne raste voda dalje a dogodine ih pomakni malo naviše.
Odgovorite