Omer-ov pčelarski dnevnik

Odgovorite
Omer
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 08:40
Lokacija: Hrasno Gornje, Kalesija

Omer-ov pčelarski dnevnik

Post Postao/la Omer »

Evo da otvorim i ja svoj dnevnik.
Juče sam izvršio brzinski pregled i jako sam zadovoljan. Sva društva su mi u dobrom stanju i razvijaju se možda i malo brže nego što bi trebalo :)
Leglo se kreće od 4 do 6 ramova, hrana je u solidnim količinama ali ako nastavi ovakvo vrijeme sa ovolikom količinom legla malo me strah.
Omer
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 08:40
Lokacija: Hrasno Gornje, Kalesija

Re: Omer-ov pčelarski dnevnik

Post Postao/la Omer »

Danas odem na pčelinjak i vidim da mi po kutijama ima pčelinjeg izmeta.
Da li je to siguran znak Nozemoze ili ne, šta da radim. Jako sam se zabrinuo, pomažite.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Omer-ov pčelarski dnevnik

Post Postao/la senad »

Te fleke mogu biti i od uzimanja polena, Uglavnom javljaju se u proljeće kada pčele intenzivnije unose polem. Ako nisi sigurna u ovo što navodim nađi nekog iskusnog pčelara ili stručnu osobu za nozemozu u tvojoj blizini ! Takve fleke javljaju se i sa pročisnom letu, najuočljivije su na autima, krovovima košnica.

Mislim da nije ništa strašna ako izmeta nemaš na satonošama i polijetaljci. Ukoliko ima na satonošama i polijetaljci to je već zabrinjavajuće.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Omer
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 10
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 08:40
Lokacija: Hrasno Gornje, Kalesija

Re: Omer-ov pčelarski dnevnik

Post Postao/la Omer »

Nisam otvorao jer neda vrijeme da pogledam po satonošama, juče su radile i sve mi je izgledalo normalno, nisam primijetio nikakvo slabljenje društava, niti ima mrtvih pčela na podnici.
Odgovorite