otvorena latica

Pčelarski razgovori
Odgovorite
Laki87
Čita, piše dovoljno
Postovi: 21
Pridružen/a: 28 kol 2016, 10:09

otvorena latica

Post Postao/la Laki87 »

ja planiram da zazimim pcele na zicanoj podnjaci stim sto necu stavljat laticu tj. izvuci cu je( izvucena je vec ) :) i zazimit bez nje :) pa ako mi neko iz iskustva moze reci jel to ispravno tj. da mi navede moguce posljedice sa ubacenom laticom i bez nje :) nek iskustvo progovori :) unapred hvala
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: otvorena latica

Post Postao/la mugdo »

zazimljavam pčele na otvorenoj AV podnici zadnjih 8-9 godina, podnice ostaju otvorene do kraja februara-početka marta zavisno od godine, ranija ili kasnija godina, i smatram da ima više pozitivnih nego negativnih pojava u odnosu na klasičnu punu podnicu. ako pčele zimuju na otvorenoj podnici dobro je ispod nastavka u kojem je klube podbaciti nastavak sa praznim ramovima s tim što ja ne ostavljam u donjem nastavku više od 8 ramova jer nakon postavljanja uloška dođe do povećane vlažnosi i buđavosti krajnjih ramova.
Laki87
Čita, piše dovoljno
Postovi: 21
Pridružen/a: 28 kol 2016, 10:09

Re: otvorena latica

Post Postao/la Laki87 »

svi znamo da pcele griju klube a ne kosnicu i moje misljenje je kad bi mi hladili kosnicu citavu zimu da bude npr. -5 konstantno(VANJSKA TEMP.) da bi bolje bilo nego ove poslednje nekoliko zime gdje zime skoro da je nema i bas ta oscilacija za pcele je najgora opet to je moje neko misljenje :D za par godina kad budem se ovog sjetio vjerovatno cu se stidit svoji reci hahah POzz
Odgovorite