Pcelinji otrov

Odgovorite
pcelar_mk
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 20 sij 2011, 19:29

Pcelinji otrov

Post Postao/la pcelar_mk »

U delu o pčelinjim proizvodima nisam sreo mišlenja o uticaju pčelinjeg otrova. S obzirom na to da nema pčelara koji radi sa pčelama da nije uboden od pčele zanima me kakav je uticaj pčelnog otrova na zdravlje pogotovo ako su ubodi u većem broju. Budući da sam u podmakloj dobi (77 godina) a pre neki dan sam doživeo veći broj uboda, interesuje me šta mislite i šta znate o svemu tome. Pozdrav iz Makedonije!
zvones
Aktivan
Postovi: 1289
Pridružen/a: 07 lis 2010, 12:36
Lokacija: Sarajevo

Re: Pcelinji otrov

Post Postao/la zvones »

pcelar_mk je napisao/la:U delu o pčelinjim proizvodima nisam sreo mišlenja o uticaju pčelinjeg otrova. S obzirom na to da nema pčelara koji radi sa pčelama da nije uboden od pčele zanima me kakav je uticaj pčelnog otrova na zdravlje pogotovo ako su ubodi u većem broju. Budući da sam u podmakloj dobi (77 godina) a pre neki dan sam doživeo veći broj uboda, interesuje me šta mislite i šta znate o svemu tome. Pozdrav iz Makedonije!
Pozdrav kolegi iz Makedonije . Prijatelju ćim si prošao prvu noć bez posljedica , znači da je sve u redu .Obzirom da mi ovo tvoje javljanje izgleda veselo mislim da
si već imao koristi od pč. otrova . Kao što i sam znaš pčelinji otrov se koristi protiv reumatskih bolesti od davnina . Malo je poznato da ga Rusi i Irci koriste u borbi
protiv multipl skleroze .Vjerovatno je to zbog načina djelovanja otrova za kojeg kažu da na mjestu uboda sužava krvne sudove , pa zbog toga kao reakcija dolazi
do oticanja . Kao kod svih oticanja pomažu obloge od vode ali osobito alkohola zbog oduzimanja toplote , a slično se ponaša i sirče .Kažu ( ja neznam ) da se može i
popiti malo alkohola , pa da i to pomaže , jer je kod ljudi najgora reakcija panike koja zatim podstiče gušenje , a kad čovjek malo popije tad mu je svejedno :D .
Zašto sam rekao prošao noć ? Jednom me pčela ubola u donju usnu .Nakon nekih pola sata dok sam došao u stan, usna se uduplala - ništa neobično . Pošto se već
primaklo veče rashlađivao sam malo s vodom i usna se gotovo vratila . Legao sam i kad sam se ujutro probudio imao sam šta vidjeti , usna se spustila na dno brade
sav sam se izvitoperio . Ponovnim oblogama ubrzo se sve vratilo na normalu . Poslje sam saznao da po noći zbog pada pritiska otrov jače djeluje.Inače što se tiče
godina , nema poodmakle dobi ima samo poodmaklo osječanje , pa tako neko i od 30 god. može izgledati kao da mu je 130 god . Kako je rekao onaj sa Urala od 120
godina : "Ma dobro sam ja , jedino se malo teže penjem uz drvo" ! Živ ti nama i zdav bio ljudino !
Da je Nikola Tesla danas živ vjerovatno bi se odrekao svojih pronalazaka koje je darovao čovječanstvu , jer se njegov dar najviše
koristi u vojne svrhe !
Avatar
schumy
Aktivan
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 sij 2010, 10:39
Lokacija: Istočna Istra, Hrvatska

Re: Pcelinji otrov

Post Postao/la schumy »

Dobro došao na forum pcelar_mk! Pozdrav iz Iste (Hrvatska).
Savjet: kada te ubode pčela (ne "ujede", kako mnogi na ovome forumu pišu!), popij čašu vode sa rastopljenim šumećim kalcijem (tavleta) i (ili) namaži sa emulzijom koja se kupi u apoteci protiv uboda pčela i namaže se ubodno mjesto. Ne trebaš se toliko bojati uboda pčele, mene ako udode do 20 kom u pojedinim slučajevima to je kao "dobro jutro". Samo čuvaj se uboda u oči, usta i nos jer ova mjesta pčele najviše "vole" i to može biti onda opasno i neugodno, ubodi po ostalim dijelovima tijela ne!
Pozdrav iz Istre,................schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Pcelinji otrov

Post Postao/la Stipo »

Ubod pčele može kod alergičnih osoba biti fatalan. U narodu stoji mišljenje da je pčelinji otrov zdrav što i jeste istina.
Stariji ljudi koji imaju slabiju cirkulaciju krvi kada ih ubode pčela, a nisu alergični na pčelinji otrov nakon nekog vremena osjećaju se bolje. nekako se osjećaju življe. To je posljedica što pčelinji otrov sadrži jednu tvar ne mogu se sjetiti kako se stručno zove koja razređuje krv. Rjeđa krv kod čovjeka brže teče venana i bolje kroz kapilare snadbjeva ćelije tkiva kisikom i hranjivim tvarima. Mlađe osobe osim bola i otoka tu pojavu ne osjećaju jer kod njih je cirkulacija krvi u redu.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
pcelar_mk
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 20 sij 2011, 19:29

Re: Pcelinji otrov

Post Postao/la pcelar_mk »

Hvala svima na pažnji, nadam se da će biti još odgovora, novih saznanja i ličnih iskustava...

Pozdrav iz sunčane Makedonije.
Avatar
sahista
Aktivan
Postovi: 1053
Pridružen/a: 20 ruj 2010, 20:09
Lokacija: Goirle..Holandija

Re: Pcelinji otrov

Post Postao/la sahista »

Ne znam,ja se ne bi lijecio pcelinjim otrovom.Nateknem,da se sam sebe prepadnem.Sada posebno cuvam glavu...inace mi nema prelaza preko granice.
Pozdrav.
Riječi su kao pčele , one su istovremeno i med i žaoka...
Marin
Čita i piše, odličan
Postovi: 565
Pridružen/a: 03 kol 2010, 00:15
Lokacija: LJubuški

Re: Pcelinji otrov

Post Postao/la Marin »

sahista je napisao/la:Ne znam,ja se ne bi lijecio pcelinjim otrovom.Nateknem,da se sam sebe prepadnem.Sada posebno cuvam glavu...inace mi nema prelaza preko granice.
Pozdrav.
Pčelinji otrov djeluje i homeopatski što znači u vrlo malim kopncentracijama koje se računaju na potencije.To je posebna nauka a ljudi su davno shvatili da pomoću pčelinjeg otrova mogu pogurati rješavanje nekih zdravstvenih problema i to uspješno.Nekom pomogne a neko i ne primjeni kako bi trebalo .
Obični čaj u refuzi dajte na desetak mjesta bit će puno različitih načina pripreme ako je tu i med bit će i više kombinacija .
"Tko hoće nešto učiniti, nađe način, tko neće ništa učiniti, nađe opravdanje." Pablo Picasso
oma
Čita i piše, nedovoljno
Postovi: 15
Pridružen/a: 26 sij 2012, 13:43

Re: Pcelinji otrov

Post Postao/la oma »

ima li iko mozda semu kako napraviti uredjaj za uzimanje p.otrova? a da nakog toga ona ostaje ziva?

je li mozda to neko radio kod nas?
Odgovorite