novo usavrseni sistem proizvodnje m.mlijeci.

Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: novo usavrseni sistem proizvodnje m.mlijeci.

Post Postao/la N€dim »

Evo jos jedan video kako to Kinezi rade, prosto za nepovjerovati koji maticnjaci i koja kolicina MM iz jednog drustva
Eldar
Čita, piše dovoljno
Postovi: 41
Pridružen/a: 27 kol 2010, 10:02
Lokacija: Tuzla

Re: novo usavrseni sistem proizvodnje m.mlijeci.

Post Postao/la Eldar »

Pozdrav, morao sam se javiti i reći da sam čitajući ovu temu ostao totalno zbunjen, i ako mi je išta bilo jasno više nije..... imam želju možda sledeće godine pokušati izvaditi matične mliječi (ne mogu reći proizvesti, jer nismo mi ti koji proizvode matičnu mliječ, mi je krademo kao i med), ali ostao sam zbunjen čitajući ovu temu, šta na kraju da zaključim, može li se metalnom pincetom presađivati larva (može li se za to koristiti igla?), smije li se matična mliječ mješati sa medom ili ne ( ako da u kom omjeru), čuva li se matična mliječ na - 18, ili može i na višim temperaturama (+4), može li se mješati i sa polenom?. Mora li posuda u kojoj se čuva matična mliječ biti tamna (zaštićena mliječ od svjetlosti) jer pčelar od kog sam ja kupovao mliječ je pakovao istu o prozirne posude......
I postoji li neki jeftiniji način uzimanja mliječi, bez nikotovih osnova za matičnjake.........za početak i samo za sada za svoje potrebe.
Nadam se da ču i na ovo pitanje dobiti konkretan odgovor kao i do sada, fakat sam ostao zbunjen.....
saperica
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 240
Pridružen/a: 14 lis 2012, 22:22

Re: novo usavrseni sistem proizvodnje m.mlijeci.

Post Postao/la saperica »

možeš nabaviti čepova od akumulatora pa nakon čišćenja od svog voska napraviti čašice pomoću improviziranog drvenog kalupa. Ubaciti ih u čepove, dati na gradnju i bok. Ja sam presađivao jajašca s kineskom iglom, mm vadio silikonskom žličicom. Uglavnom opušteno i bez straha. knjigu medena apoteka sam prije godinu pročitao od korica do korica. Oo meni bee-heksagon.net ima odlične materijale za skinuti o mm na engleskom i to besplatno. Prijava je samo potrebna.
Odgovorite