propolis sa čurekotovim uljem bez alkohola

Odgovorite
Tarik
Čita i piše, dobar
Postovi: 164
Pridružen/a: 05 lip 2013, 16:04

propolis sa čurekotovim uljem bez alkohola

Post Postao/la Tarik »

Dobio sam bočicu propolis kapi od proizvođaća Dr.Gabriels na kojoj piše bez alkohola sa čurekotovim uljem.
Da li neko zna ovaj postupak (recept) dobivanja propolis kapi?
mugdo
Čita i piše, odličan
Postovi: 724
Pridružen/a: 26 sij 2014, 15:16

Re: propolis sa čurekotovim uljem bez alkohola

Post Postao/la mugdo »

ja bih takođe volio saznati ovaj recept zbog ljekovitosti oba sastojka pa ako saznaš podijeli znanje i drugima.unaprijed hvala
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: propolis sa čurekotovim uljem bez alkohola

Post Postao/la senad »

Ovako gledajući teško da se može propolis otopiti u ulju, (ulje +propolis) ako postoji sredstvo za disperziju onda to više nije čudotvorno ulje čurokota.

Gdje se može poručiti ta otopina? Da vidmo šta je to unutra.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Tarik
Čita i piše, dobar
Postovi: 164
Pridružen/a: 05 lip 2013, 16:04

Re: propolis sa čurekotovim uljem bez alkohola

Post Postao/la Tarik »

ja sam dobio od prijatelja nisam kupovao tako da ne znam gdje se može nabaviti ali evo našao sam na internetu masu nekih stranica npr.
http://drgabrielshs.blogspot.com/2012/0 ... -gold.html
ovo je zanimljivo šta piše:
"Jako je bitno naglasiti da Dr Gabriel`s Liquid Gold možete koristiti bez stavljanja na kocku šećera, potpuno su bezijedne za konzumiranje jer nisu otopljene u visokoprocentnom alkoholu, nego u Dr Gabril`s Ulju Čorokota. I na taj način oslobođeni ste korištenja šećera (za koji se zna da je tzv. bijeli otrov!"

ako je ovo istina kao što piše ovo bi bio idealan naćin pravljena propolis kapi, samo je pitanje na koji naćin?
ja sam probao ove propolis kapi imaju gorak ukus čurekotovog ulja, boje je tamno žute. Upoređivao sam ga sa alkoholnim rastvorom ni nalik! miris ukus boja sve drugačije.
Odgovorite