Slike med u djevičanskom saću

Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

slika
slika
slika
slika
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Senade jeli bagremov med ili ima jos koja vrsta meda u tvom repertuaru. Pozzzzzzz
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

NAžalost ima nešto malo lipe i kupine koje dovoljno za njih d se održavaju a bogamizna biti i da nebude lipe . Ako bi se smio usuditi reći ,,svake treće godine zamedi lipa i kupina zajedno i bude za vrcanje. Kada se desi medenje lipe i kupine ja taj med mješam sa bagremom i kod mene ima naziv ZLATNA MJEŠAVINA ./poliflorni med/ koji zaista prekrasnog okusa i mirisa.

DA mi je još jedna paša od 10 kg za vrcanje bilo bi kao iz bajke ali šta je tu je i sa ovim sam zadovoljan samo neka bagrem medi...ostalo je sve lahko.

Znači kod mene je ponuda jedino bagrem med i med udjevičanskom saću od bagrema, polen , propolis i MM

pozz
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
postar
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 232
Pridružen/a: 27 ožu 2009, 22:26
Lokacija: Breza/ Sarajevo

Post Postao/la postar »

Sta je sa livadom a posebno sa sumom zar tog nema nista.
Kisik je pronađen tek 1874. Nije utvrđeno kako su ljudi disali prije toga...
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Što se tiče proljeća to je OK bude i za vrcat,,,, ove godine sam vrco,

Moje pčele već odavno,čak od početka septembra ništa ne donose, samo vodu nose i nešto malo polena, to je to.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
matica
Čita, piše dovoljno
Postovi: 21
Pridružen/a: 03 kol 2010, 23:44

Post Postao/la matica »

Vidim da se odavno niko nije javljao na ovu temu a mislim da je neopravdano zapostavljena.Med u saću je dosta tražen proizvod pa neznam zašto mnogi pčelari forsiraju vrcani med.Senade slike koje si ovdje postavio su za 10+.Pa bih i mene zanimalo dali je proizvodnja meda u saću najbolja u polunastavcima i koje visine okvira koristiš?A također vidim i propolis u kapima pa kako se to pravi ako nije tajna.
milesoffs
Registrovan
Postovi: 3
Pridružen/a: 12 pro 2010, 04:16
Kontakt:

Post Postao/la milesoffs »

"matica" je upravu, ova tema je nepravedno zapostavljena. I ja vise volim da zvacam sece sa medom, nego samo da jedem med :)
A i vise volim bagremov, jer mi je nekako "laksi" za stomak a i nije toliko sladak kao livadski

p.s
naravno, slike su izuzetne
mido
Čita, piše dovoljno
Postovi: 75
Pridružen/a: 26 stu 2010, 19:00

Post Postao/la mido »

Med u djevičanskom saću je nešto što ima neprocjenjivu vrijednost.Pravi sladokusci i poznavaoci vrijednosti pčeliji proizvoda u njemu uživaju.To je netaknuti dar prirode koji sadrži nekojiko pčeliji proizvoda u jednom.On se proizvedu u košnici za kratko vrijeme u periodu kada nema nikakvih davanja lijekova pa je hemija iz njega u potpunosti izbačena.Nema u sebi satnu osnovu pa se otklanja sumlja u kvalitet iste.Nema vrcanja i dodira sa bilo kakvim nehigijenskim primjesama do kojih može doći u kontakt u tom procesu.
U zadnje tri godine pokušavam da savladam proizvodnju meda u djevičanskom saću.Uložio sam dosta vremena i mislim da sam u tome djelimično uspio.Što se tiče kvaliteta to je sigurno postignuto.Ali kada je upitanju računica onda treba biti skroman.Na ovakvoj godini kao što je prošla ja sam u minusu što se tiče materijalne strane jer zbog slabog medenja bagrema 60% proizvodnje meda u djevičanskom saću je jednostavno propalo.Ali kada je upitanju ona druga nematerijalna strana što nas zadovoljava u smislu imam nešto posebno,onda je ostvaren veliki plus.
Inače med proizvodim u malim drvenim okvirićima dimenzije 10 x 15 cm koje spajam po tri i dobijam okvir za polunastavak visine 121mm.
Volio bih o ovoj proizvodnji razmjeniti iskustva kako bih je unaprijedio.
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Post Postao/la Samir »

Ja sam bio pripremio par okvira ubacivao sam plastične boksete u okvir, al na nesreću
nije bilo ništa ........godini ako Bog da valjda neće ostati prazni...
Avatar
Ibrahim Malicbegovic
Čita i piše, dobar
Postovi: 172
Pridružen/a: 14 tra 2010, 00:01
Lokacija: Žepče BiH
Kontakt:

Post Postao/la Ibrahim Malicbegovic »

Samire pčele vrlo teško prihvataju "boksese".Treba da ti je ekstra jaka paša pa da ih pune,a da je i društvo tip top.Ja sam se toga kano.Ram pregradi na tri djela ,stavi malo 1cm voska(satne osnove) one če da izvlače vosak i pune med.Desi se da matica zaleže taj vosak,nemoj se ljutiti nego ga obilježi i prati,kad bude zatvoren isječeš,ako imaš koke daš njima pa če bolje nest jaja,ako nejmaš stavi u sunčani topionik i dobiješ voska.Pozdrav
Samir
Čita i piše, vrlodobar
Postovi: 441
Pridružen/a: 22 kol 2010, 15:00
Lokacija: Srebrenik Mehmeduša

Post Postao/la Samir »

Ma Ibrahime prihvatile su one njih al nisu imale šta da ubace tu leži zec.
Obavezno ubacim malo voska pri vrhu, a razmišljao sam da okvir podijelim
na više dijelova to je jednostavnije i isplativije.
Selam ispod hladne Majevice.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

U bokses ide satna osnova
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
pcelarstvo.smajovic
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 12 pro 2010, 08:28

Post Postao/la pcelarstvo.smajovic »

Senade čitajući ove tvoje komentare na forumu zaključio sam da nije baš medno bilo ove godine, a ovi medovi u saću su baš ekstra. Samo kako sačuvati veću količinu meda u saću od moljaca?.
mido
Čita, piše dovoljno
Postovi: 75
Pridružen/a: 26 stu 2010, 19:00

Post Postao/la mido »

Senade, zamolio bih te da mi pojasniš način postavljanja slika, pošto to do sada nikada nisam radio.
mido
Čita, piše dovoljno
Postovi: 75
Pridružen/a: 26 stu 2010, 19:00

Post Postao/la mido »

Unaprijed zahvaljujem.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

Svakao , sve što treba,, Idi ovdje http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... php?id=177

isčitaj sve, pokušaj , akkonebude išlo javi pa će mo step by step,,, uvei su jednu pogodnost , netreba selektovati IMG cod samo klikneš na taj cod i paste na forum gdje pišeš komentar
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Post Postao/la senad »

pcelarstvo.smajovic je napisao/la:Senade čitajući ove tvoje komentare na forumu zaključio sam da nije baš medno bilo ove godine, a ovi medovi u saću su baš ekstra. Samo kako sačuvati veću količinu meda u saću od moljaca?.
pčelarstvo.smaović=Sejad ili j e neko drugi :)
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
pcelarstvo.smajovic
Registrovan
Postovi: 2
Pridružen/a: 12 pro 2010, 08:28

Post Postao/la pcelarstvo.smajovic »

Pa zar si zaboravio svoga kolega Seju, jest to je moj username.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Slike med u saću-NOVO-NOVO

Post Postao/la medonosa »

slikaslika
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la Stipo »

Vrlo lijepo medonoša!
Gdje ima kupiti tih plastičnih okvira. Kolika im je visina i koliko koštaju.
Samo ne znam kome to prodati i po koju cijenu te dali se isplati. Jer dug je put od satne osnove do tako lijepo poklopljenog meda u tim kutijicama.
Ljetos sam dobio e-mail-om upit od Dalmed-a da ako imam bagremovog meda u saću da bi bili spremni otkupiti više stotina kila. Jeli zna netko pošto Dalmed otkupljiva med u saću. Pošto ja nisam imao robu nisu mi htjeli odgovoriti na e-mail o otkupnoj cijeni. Sada me to malo kopka.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la medonosa »

Stipo je napisao/la:Vrlo lijepo medonoša!
Gdje ima kupiti tih plastičnih okvira. Kolika im je visina i koliko koštaju.
Samo ne znam kome to prodati i po koju cijenu te dali se isplati. Jer dug je put od satne osnove do tako lijepo poklopljenog meda u tim kutijicama.
Ljetos sam dobio e-mail-om upit od Dalmed-a da ako imam bagremovog meda u saću da bi bili spremni otkupiti više stotina kila. Jeli zna netko pošto Dalmed otkupljiva med u saću. Pošto ja nisam imao robu nisu mi htjeli odgovoriti na e-mail o otkupnoj cijeni. Sada me to malo kopka.
slikaslikaslika
Avatar
senad
Site Admin
Postovi: 3029
Pridružen/a: 12 tra 2008, 13:56
Lokacija: Grapska // Klokotnica
Kontakt:

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la senad »

Ovo je odlična ideja ,

Što se tiče meda u saću ja ga mogu prodat koliko god imama stim što je kod mene bio med u djevičanskom saću i velika je potražnja 1kg kod mene delikates 25 km , dok tegla punjena sa komadima i dopuna meda košta 18 km , već imam i zagovoreno .

Istina nemam više u djevičanskom trenutno prodajem med u saću po istoj cijeni i svima se dopada ,

JA već sad a planiram da idem sa veće količine meda u saću . Ako bi bila prihvatljiva cijena z aovaj okvir možda bi i naručio samo da mi je adresu gdje ima to.
Do uspješnog pčelarenja bez predrasuda.
Avatar
medonosa
Aktivan
Postovi: 1660
Pridružen/a: 02 sij 2012, 15:32
Lokacija: Haan-Deutschland-Njemacka
Kontakt:

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la medonosa »

senad je napisao/la:Ovo je odlična ideja ,

Što se tiče meda u saću ja ga mogu prodat koliko god imama stim što je kod mene bio med u djevičanskom saću i velika je potražnja 1kg kod mene delikates 25 km , dok tegla punjena sa komadima i dopuna meda košta 18 km , već imam i zagovoreno .

Istina nemam više u djevičanskom trenutno prodajem med u saću po istoj cijeni i svima se dopada ,

JA već sad a planiram da idem sa veće količine meda u saću . Ako bi bila prihvatljiva cijena z aovaj okvir možda bi i naručio samo da mi je adresu gdje ima to.
Jedan set se sastoji od jednog LR polunastavka sa 8 okvira,podjeljenih u 8 polja po ramu puta dvije strane rama-128 kom ovih malih pakovanja u kojima stane do 150 gr meda po polju,kosta 140CHF plus postarina ili jedan ram sa 8 polja po 13 CHF plus postarina iz Svicarske--------http://www.apimedi.ch
Avatar
Stipo
Aktivan
Postovi: 2824
Pridružen/a: 05 kol 2009, 01:32
Lokacija: Vidoši Livno
Kontakt:

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la Stipo »

Eh to je isplativo.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
Koristim samo Bio Vit CleanKoristim samo Bio Vit Clean
Avatar
N€dim
Čita i piše, dobar
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 vel 2011, 20:20
Lokacija: Kakanj

Re: Slike med u djevičanskom saću

Post Postao/la N€dim »

ma isplativo stipo ali i poskupo nekako
1 ovaj okvir oko 20 KM plus postarina
Odgovorite